سر خط خبرها

اتحادیه ناشران و کتابفروشان از معاون اول رئیس جمهور جهت جلوگیری از برداشت‌هایی که معافیت صریح مالیات ناشران و کتابفروشان را مخدوش می‌کند، درخواست مساعدت کرد.

کد خبر: 208740
تاریخ انتشار: 17:25:14 ,دوشنبه, 10 تیر 1398

به گزارش خبرگزاری تسنیم،‌ اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران از معاون اول رئیس جمهور جهت جلوگیری از برداشت‌هایی که معافیت صریح مالیات ناشران و کتابفروشان را مخدوش می‌کند، درخواست مساعدت کرد.

در متن این نامه آمده است:

جناب آقای دکتر اسحاق جهانگیری، معاون محترم رئیس جمهور

با سلام و احترام

پیرو مذاکره حضوری گروهی از همکاران ناشر در سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با جنابعالی درخصوص مسائل و مشکلات مالیاتی و توجه به نظر مساعد و فرمایش‌های مثبت حضرت‌عالی در این رابطه، به استحضار می‌رساند:

با توجه به قوانین موجود درخصوص معافیت ناشران و کتابفروشان، فرض قانونگذار تحقق این معافیت است که با وجود رویکرد فرهنگی دولت جناب آقای دکتر روحانی انتظار می‌رفت این امر تمام و کمال محقق شود ولی متأسفانه در چند ساله اخیر برخی مسئولان سازمان امور مالیاتی با قرائت خاص خود از قانون، به انحای مختلف مانع اجرایی شدن کامل این معافیت‌ها می‌شوند.

با توجه به نص صریح قانون و آگاهی از نظرات رئیس جمهور محترم و حضرت عالی تقاضا می‌شود امر به صدور دستور عاجل و روشنی فرمایید تا به این نوع برداشت‌ها خاتمه داده شود و این صنف خادم فرهنگ از این رهگذر احساس امنیت شغلی کنند.

به پیوست تصویر نامه 300 تن ناشر و کتابفروش که در همین خصوص و طی نامه شماره 7376 در تاریخ 21/‌04/‌1393‬ از سوی این اتحادیه به رئیس جمهور محترم ارسال شده بود، تقدیم می‌شود.

با تجدید احترام

رئیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران، هومان حسن پور

با نظر مساعد جهانگیری، از دفتر وی موضوع درحال پیگیری است و مقرر است به‌زودی جلسه‌ای با حضور مسئولان ذی‌ربط و نمایندگان این اتحادیه در دفتر معاون اول رئیس جمهور جهت پیگیری و حل و فصل موضوع برگزار شود.

نویسنده مطلب
رضا ناظری
رضا ناظری هستم مدیر ارشد سایت،متولد 1366 کارشناس حسابداری و امور مالی. امیدوارم مطالب این وب سایت برای شما مفید واقع بشه و خوشحال میشم نظرات خودتون رو در مورد این پست در قسمت نظرات با من درمیون بزارید در صورت هرگونه سوال یا ابهام مطرح بفرمایید پاسخ خواهیم داد
برچسب ها
نظر شما

سایت حسابدار دات نت از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر: