سر خط خبرها

به گزارش خبرگزاری تسنیم، مدیرکل دفتر سرمایه‌گذاری اقتصاد مسکن خبر داد: کمیته ملی تعیین سقف اجاره‌بهای مسکن در وزارت راه با ابزار تشویقی تشکیل می‌شود.

کد خبر: 207462
تاریخ انتشار: 20:49:18 ,دوشنبه, 30 اردیبهشت 1398

عباس فرهادیه از تشکیل کمیته ملی تعیین سقف اجاره‌بهای مسکن خبر داد و گفت: بیشتر هدف ما این است که افزایش نرخ اجاره‌بها از تورم بیشتر نباشد به همین دلیل وزارت راه و شهرسازی راهکاری را برای ساماندهی و تعیین شاخص برای افزایش نرخ اجاره‌بها پیشنهاد داد که کمیته‌ای 9نفری از نمایندگان بخش خصوصی و مجلس و مشاورین املاک و بانک مرکزی شکل گیرد.

وی ادامه داد: پیگیری تشکیل کمیته ملی تعیین افزایش نرخ اجاره‌بها به‌جد دنبال می‌شود و در حال دریافت مجوز هستیم.

فرهادیه با اشاره به اینکه در کشور 10 میلیون خانه در رهن و اجاره وجود دارد، تصریح کرد: ما نمی‌خواهیم در معاملات داخلی اجاره‌بهای مسکن مردم دخالت کنیم، زیرا مداخله منطقی نیست و با در اختیار قراردادن شاخص اجاره‌بها به مردم برای رسیدن نرخ اجاره کمک می‌شود.

وی افزود: دولت ابزار تنبیهی برای معاملات اجاره‌بهای مسکن ندارد، اما در مقابل ابزار تشویقی را مد نظر قراردادیم به‌طوری که اگر شخصی در چارچوب کمیته نرخ اجاره‌بها را تعیین کند از معافیت مالیاتی بهره می‌برد.

وی افزود: با توجه به اینکه برخی موجران از طریق اجاره‌بها امرارمعاش می‌کنند ما در این کمیته هر دو طرف را مد نظر قرار دادیم.

فرهادیه بیان کرد: به‌جز بخش‌هایی که نیاز به اصلاح قانون دارد، 2 بسته درقالب طرح 2فوریتی به مجلس خواهیم داد و در تلاش هستیم تا در زمان نقل و انتقالات این کمیته تشکیل شود.

نویسنده مطلب
رضا ناظری
رضا ناظری هستم مدیر ارشد سایت،متولد 1366 کارشناس حسابداری و امور مالی. امیدوارم مطالب این وب سایت برای شما مفید واقع بشه و خوشحال میشم نظرات خودتون رو در مورد این پست در قسمت نظرات با من درمیون بزارید در صورت هرگونه سوال یا ابهام مطرح بفرمایید پاسخ خواهیم داد
برچسب ها
نظر شما

سایت حسابدار دات نت از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر: