سر خط خبرها

فدراسیون بین‌المللی حسابداران (آیفک) روز گذشته انتخاب دکتر این کی جو از جمهوری کره به سمت رییس جدید آیفک را اعلام کرد. دکتر جو طی یک دوره‌ی دو ساله تا نوامبر 2020 به عنوان رییس آیفک خدمت خواهد کرد. وی از نوامبر 2016 در سمت نایب رئیس این تشکل بود.
دکتر جو استاد ممتاز حسابدار در مدرسه‌ی بازرگانی دانشگاه یون‌سی است. وی پیش‌تر عضو هیأت مدیره‌ی گروه‌ ال‌جی و نیز عضو هیأت مدیره‌ی انجمن حسابداران رسمی کره بوده است

کد خبر: 201498
تاریخ انتشار: 20:14:41 ,دوشنبه, 28 آبان 1397

وی همچنین دارا مشاغل ارشد مدیریتی در کنفدارسیون حسابداران آسیا ـ اقیانوسیه، انجمن حسابداری کره، انجمن دانشگاهی مدیریت مالی در کره و آکادمی اخلاق کسب‌وکار کره بوده است.

دکتر جو پس از انتخاب به سمت رئیس آیفک گفت: «قویاً به توان حرفه‌ی حسابداری برای پشتیبای از رشد و ثبات سازمان‌ها، بازارهای مالی و پیشرفت اقتصادی جهانی باور دارم.»

همچنین آیفک انتخاب آقای الن جانسون به سمت نایب‌رئیس این تشکل را اعلام کرد. آلن جانسون سابقه‌ی بیش از سه دهه فعالیت حرفه‌ای در بخش‌های خصوصی و عمومی داشته است و آخرین سمت وی عضو غیراجرایی و رئیسی کمیته‌ی حسابرسی و ریسک دپارتمان توسعه‌ی بین‌المللی در بریتانیا بوده است.

اعضای جدید هیأت مدیره‌ی آیفک عبارتند از» مگرت پترردوتیر از اسلند، کریستین رومن از افریقای جنوبی، جی هانگ تانک از چین، آریاک تانابویلو از ترکیه، لیزا پادمور از باربادوس هستند.

گفتنی است آیفک سازمان بین‌المللی حرفه‌ی حسابداری با بیش از 175 عضو از سرتاسر جهان و نماینده‌ی بیش از سه میلیون حسابدار در سطح جهانی است. جامعه‌ی حسابداران رسمی ایران نیز از اعضای آیفک است.

نویسنده مطلب
رضا ناظری
رضا ناظری هستم مدیر ارشد سایت،متولد 1366 کارشناس حسابداری و امور مالی. امیدوارم مطالب این وب سایت برای شما مفید واقع بشه و خوشحال میشم نظرات خودتون رو در مورد این پست در قسمت نظرات با من درمیون بزارید در صورت هرگونه سوال یا ابهام مطرح بفرمایید پاسخ خواهیم داد
برچسب ها
نظر شما

سایت حسابدار دات نت از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر: