در نشست خبری اتحادیه اتحادیه هتل آپارتمانداران و مهمان پذیران مشهد مطرح شد

رییس اتحادیه هتل آپارتمانداران و مهمان پذیران مشهد گفت:قانون های مالیاتی جدید در صورت ادامه و تصویب نهایی فرصتی برای ادامه کار هتل و آپارتمان ها و مهمان پذیران رسمی نخواهد گذاشت.

کد خبر: 141858
تاریخ انتشار: 16:58:40 ,سه شنبه, 8 اسفند 1396

به گزارش خبرگزاری برنا از مشهد،محمد پور رضایی در نشست خبری اتحادیه هتل آپارتمانداران و مهمان پذیران مشهد اظهار کرد:هم اکنون 120 هزار تخت غیر رسمی برای اقامت مسافران در مشهد وجود دارد که به دور از هرگونه نظارت اقدام به اسکان مسافران می کنند و این درحالیست که کلانشهر مشهد دارای 100 هزار تخت در واحدهای اقامتی رسمی شامل هتل، هتل آپارتمان و مهمانپذیر است.

پوررضایی ادامه داد: برای ایام نوروز 310 هتل آپارتمان با ظرفیت 30 هزار نفر شب و 345 مهمانپذیر با ظرفیت 35 هزار نفر در این استان آماده میزبانی از مسافران هستند.

نایب رئیس این اتحادیه در خصوص واحد های اقامتی اضطراری گفت:بعضا تبیلغات در مبادی ورودی شهر برای این واحد های اقامتی بیشتر از واحد های اقامتی رسمی است در صورتی که هزینه تمام شده اقامت درهتل آپارتمان ها و مهمان پذیران با وجود نزدیکی به حرم مطهر معقول و منصفانه است.

وی همچنین در خصوص مشکلات اتحادیه ادامه داد:مالیات بر عملکرد که به تازگی بر مالیات های قبلی افزوده شده کار هتل آپارتمانداری را در این شرایط بازار به کلی از بین خواهد برد و نیمی از مشکلات این صنف مربوط به اداره دارایی میباشد.

مهدی آجیلیان عنوان کرد: اتحادیه بالغ بر 5 سال است که افزایش قیمت نداشته و برای سال جدید نیز افزایش قیمت نخواهیم داشت همچنین قیمت‌ها براساس ۳ درجه نرخ‌گذاری شده است.

وی با اشاره به ساخت 200 واحد اقامتی در مشهد اظهار کرد: 70 درصد این تعداد هتل و بقیه هتل آپارتمان و مهمانپذیر هستند.

 

برچسب ها
نظر شما

سایت حسابدار دات نت از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر: