سر خط خبرها
پست اختصاصی
میزان عیدی کارگران مشخص شد

عیدی کارگران در سال 98

عیدی کارگران در سال 98

به گزارش حسابدار دات نت عضو کانون عالی شوراهای اسلامی کار اعلام کرد: بر اساس مصوبه شورای عالی کار در اسفند ماه سال گذشته، حداقل دستمزد کارگران یک میلیون و ۱۱۱ هزار تومان تعیین شده و بر اساس قانون مصوب مجلس، کارفرمایان باید حداقل دو ماه پایه حقوق و حداکثر سه ماه پایه حقوق را به عنوان عیدی و پاداش آخر سال به کارگرانشان بدهند.

با در نظر گرفتن این قاعده، عیدی امسال کارگران حداقل دو میلیون و ۲۲۲ هزار تومان و حداکثر سه میلیون و ۳۳۷ هزار تومان خواهد بود

رئیس جدید فدراسیون بین‌المللی حسابداران (آیفک) انتخاب شد

رئیس جدید فدراسیون بین‌المللی حسابداران (آیفک) انتخاب شد

فدراسیون بین‌المللی حسابداران (آیفک) روز گذشته انتخاب دکتر این کی جو از جمهوری کره به سمت رییس جدید آیفک را اعلام کرد. دکتر جو طی یک دوره‌ی دو ساله تا نوامبر 2020 به عنوان رییس آیفک خدمت خواهد کرد. وی از نوامبر 2016 در سمت نایب رئیس این تشکل بود.
دکتر جو استاد ممتاز حسابدار در مدرسه‌ی بازرگانی دانشگاه یون‌سی است. وی پیش‌تر عضو هیأت مدیره‌ی گروه‌ ال‌جی و نیز عضو هیأت مدیره‌ی انجمن حسابداران رسمی کره بوده است

به موجب حکم وزیرتعاون،کار و رفاه اجتماعی

بند پی سرپرست سازمان تامین اجتماعی شد

بند پی سرپرست سازمان تامین اجتماعی شد

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، حکم سرپرستی دکتر محسنی بندپی برای سرپرستی سازمان تامین اجتماعی صادر شد و به این وسیله به شایعات دیروز مبنی بر سرپرستی گزینه هایی از وزارت بهداشت پایان داده شد.

رئیس کل دادگستری استان گلستان گفت

تشریح علت فوت مدیرعامل تامین اجتماعی توسط پزشکی قانونی

تشریح علت فوت مدیرعامل تامین اجتماعی توسط پزشکی قانونی

رئیس کل دادگستری استان گلستان گفت: علت فوت اعلامی از سوی پزشکی قانونی استان در مورد مدیرعامل تامین اجتماعی و معاونت پارلمانی وی صدمات متعدد بدنی و عوارض ناشی از آن در اثر اصابت جسم سخت عنوان شده است.

راهنمای مینیمال برای معامله گری و زندگی

راهنمای مینیمال برای معامله گری و زندگی

الهام بخش مقاله ی امروز من چیزی است که در زندگی شخصی خودم تجربه کرده ام. من به تازگی خانه ی لوکس خود را در کوئینزلند استرالیا فروخته ام و در حال حاضر در خانه ای اجاره ای ، همراه با خانواده ام زندگی می کنم، ما در حال تصمیم گیری راجع به این موضوع هستیم که واقعاً می خواهیم در کجا زندگی کنیم ؟ من و همسرم هر دو جوان هستیم و شغل من به عنوان یک معامله گر قابلیت تحرک بالایی را برای ما فراهم می کند

ویژه سرمایه گذاران در بورس

۲۰+۱۱ عادت معامله‌گران موفق در بورس

۲۰+۱۱ عادت معامله‌گران موفق در بورس

انسان‌ها همیشه دنبال این هستند تا ثابت کنند که حق با آن‌ها بوده است و تصمیم درستی اتخاذ کرده‌اند. برای همین معامله‌گران بازنده همیشه می‌خواهند توجیه کنند که آن‌ها درست می‌گفتند و تحلیل و تصمیم آن‌ها درست بوده است و بازار اشتباه می‌کند. البته این معامله‌گران هر بار که چنین فکر می‌کنند، از بازار سیلی می‌خورند.

دریافت بالاترین جایزه حرفه حسابداری در جهان به نام ”جایزه رهبری جهانی IFAC

دریافت بالاترین جایزه حرفه حسابداری در جهان به نام ”جایزه رهبری جهانی IFAC

نظریه‌پرداز پیشتاز حسابداری، آقای رِنِه ریکُل- فرانسوی، به دریافت بالاترین جایزه حرفه حسابداری در جهان به نام ”جایزه رهبری جهانی IFAC  به افتخار آقای رابرت سمپیر“ نایل شد.راشل گرایمز- رئیس قبلی IFAC - در باره آقای ریکُل می‌گوید: ”رِنِه ریکُل خدمات بارزی به حرفه حسابداری کرده است. در دوران ریاست IFAC ، طرفدار پروپا قرص استانداردگذاری در راستای منافع عمومی بود. او با کمک ناظران بین‌المللی و تدوین‌کنندگان استانداردهای بین‌المللی، بهبودی را پایه‌گذاری کرد که به نحوه کنونی تدوین استانداردهای بین‌المللی حسابرسی و اخلاق حرفه‌ای انجامید و به ایجاد مدل خصوصی- عمومی که می‌شناسیم و همچنان پایبند آنیم کمک زیادی کرد.“

گزارشگری 65 درصد دولت‌های جهان تا سال 2023 با استفاده از فرض تعهدی خواهد شد

گزارشگری 65 درصد دولت‌های جهان تا سال 2023 با استفاده از فرض تعهدی خواهد شد

فدراسیون بین‌المللی حسابداران (IFAC  (  و انجمن مالیه عمومی و حسابداری (CIPFA) در گزارشی مشترک اعلام کردند، دوسوم دولت‌های جهان تا پنج سال آینده از فرض تعهدی برای گزارشگری استفاده خواهند کرد. این گزارش با استفاده از شاخص بین‌المللی حسابدهی مالی بخش عمومی تهیه شده است. این شاخص بر اساس مبانی و چارچوب‌های جاری و آتی گزارشگری مالی بخش عمومی مورد استفاده دولت‌های جهان تدوین شده است.

اشنایی با فرایند ثبت شرکت

شرکت سهامی خاص چیست و نحوه تاسیس آن؟

شرکت سهامی خاص چیست و نحوه تاسیس آن؟

شرکت سهامی شرکتی است که سرمایه آن به سهام تقسیم شده و مسئولیت صاحبان سهام محدود به مبلغ اسمی سهام آن ها است.به موجب ماده 2 لایحه مزبور"شرکت سهامی،شرکت بازرگانی محسوب می شود، ولو این که موضوع عملیات آن،بازرگانی نباشد".بنابراین،شرکت سهامی به محض تشکیل و ثبت،در زمره شرکت های تجاری قرار می گیرد.هر چند که برای انجام امور غیر تجاری،مانند خرید و فروش آپارتمان،تاسیس شده باشد و با توجه به اینکه موضوع شرکت های تجاری دیگر،باید حتماَ امور تجاری باشد

شمول ماده 169

مشمولین اجرای دستور ماده 169 مکرر قانون مالیاتهای مستقیم چه اشخاصی هستند؟

مشمولین اجرای دستور ماده 169 مکرر قانون مالیاتهای مستقیم چه اشخاصی هستند؟

کلیه اشخاص حقوقی و حقیقی موضوع ماده 95 قانون مالیاتهای مستقیم اصلاحیه مصوب 27/11/80 که شامل :الف) صاحبان مشاغل بند الف که به موجب این قانون مکلف به ثبت فعالیت های شغلی خود در دفاتر روزنامه و کل موضوع قانون تجارت هستند و باید دفاتر و اسناد و مدارک مربوط را بار عایت اصول و موازین و استانداردهای پذیرفته شده حسابداری نگاهداری کنند.

هر آنچه یک حسابدار باید بداند

جرایم متعلقه ماده 169 مکرر ق.م.م شامل چه مواردی می باشد؟

جرایم متعلقه ماده 169 مکرر ق.م.م شامل چه مواردی می باشد؟

الف) در صورت عدم صدور صورتحساب یا عدم درج شماره اقتصادی خود و طرف معامله حسب مورد یا استفاده از شماره اقتصادی خود برای معاملات دیگران یا استفاده از شماره اقتصادی دیگران برای معاملات خود مشمول جریمه ای معادل ده درصد (10%) مبلغ مورد معامله ای که بدون رعایت ضوابط فوق انجام شده است خواهند بود.

شرایط به صورت تفصیلی

اسامی واجدان شرایط شرکت در آزمون انتخاب حسابدار رسمی اعلام شد

اسامی واجدان شرایط شرکت در آزمون انتخاب حسابدار رسمی اعلام شد

هیأت تشخیص صلاحیت حسابداران رسمی اسامی واجدان شرایط شرکت در آزمون سال 1397 حسابدار رسمی را اعلام کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جامعه‌ی حسابداران رسمی ایران به نقل از هیأت تشخیص صلاحیت حسابداران رسمی این هیأ اسامی 3043 نفر واجدان شرکت در آزمون سالانه‌ی حسابدار رسمی را اعلام کرد

به سادگی سنوات پایان خدمت را محاسبه کنید

نحوه محاسبه حق سنوات سالیانه/ پایان خدمت

نحوه محاسبه حق سنوات سالیانه/ پایان خدمت

چنانچه قرارداد کارگری به لحاظ ازکارافتادگی کلی و یا بازنشستگی خاتمه یابد، کارگر مشمول دریافت یک ماه حقوق مبنا و پایه به ازای هرسال خدمت خواهد بود.

مالیات علی الراس چیست؟

مالیات علی الراس چیست؟

مالیات علی الراس مالیاتی است که مبنای محاسبه آن به جای اسناد و مدارک مودی، قراین و ضرایب مالیاتی باشد.

مودیان مالیاتی از نظر صحت عمل و الزام به تکلیف قانونی به طبقات زیر تقسیم میشوند:
مودیانی که هر ساله اظهارنامه مالیاتی، دفاتر و اسناد و مدارک تسلیم نمی نمایند

تحریر دفاتر قانونی باید و نبایدها..

آموزش تحریر دفاتر قانونی

آموزش تحریر دفاتر قانونی

تحریر دفاتر (قانونی) چیست ؟ دفاتر قانونی به دفاتر کل ، روزنامه و مشاغل گفته می شود که جهت ثبت روند ها و روال های مالی می بایست هر شرکت ،موسسه و یا سازمانی که ملزم به پرداخت مالیات در حیطه ی کاری خود می باشد باید از آنها استفاده نماید .

باهوش ترین فرد در دنیا چه کسی بوده است؟؟

باهوش‌ ترین فرد جهان کیست؟

باهوش‌ ترین فرد جهان کیست؟

از آنجا که ضریب هوشی انسان های معمولی بین ۸۵ تا ۱۱۵ است، فردی که ضریب هوشی ۲۵۰ داشته باشد، قطعا نابغه محسوب می شود.ویلیام جیم سایدیس، باهوش ترین فرد تاریخ بود که توانست در یک سالگی بنویسد، در ۵ سالگی به ۵ زبان رایج دنیا صحبت کند و در ۱۱ سالگی استاد دانشگاه هاروارد شود.

معرفی رشته MBA

رشته MBA چیست؟

رشته MBA چیست؟

رشته تحصیلی mba در حدود ده سال است که در دانشگاه های ایران تدریس می شود و اخیرا نیز با استقبال بسیار خوبی مواجه شده است.mba مخفف عبارتMaster of Business Administrator می باشد و دارای گرایش های متعددی می باشد که دانشجویان در سال دوم تحصیل می توانند گرایش مورد نظر خود را برای ادامه تحصیل در این رشته برگزینند.

فاطمه دادبه ،نرجس مقربی:

حسابداری رشد چیست؟

حسابداری رشد چیست؟

حسابداری رشد یک روش شناسی است که برای اولین بار توسط روبرت سالو اقتصاد دان آمریکایی معرفی شد.این روش شناسی معمولاتوسط اقتصاد دانان مورد استفاده قرار می گیرد تا عواملی که در رشد اقتصاد نقش بازی می کنند را اندازه گیری کنند. همچنین این روش شناسی برای تجزیه و تحلیل الگوهای رشد بلندمدت آتی بر مبنای تعداد تغییرات در محیط اقتصاد جهانی مورد استفاده قرار می گیرد؛