35 درصد رشد درآمد مالیاتیدژپسند: درآمدهای مالیاتی ۳۵درصد افزایش یافت

دسته: اخبار مالیاتی
بدون دیدگاه
جمعه - ۸ شهریور ۱۳۹۸
دژپسند: درآمدهای مالیاتی ۳۵درصد افزایش یافت

وزیر اقتصاد گفت: با کنترل فرار مالیاتی، درآمد مالیاتی در پنج ماه اول امسال نسبت به دوره مشابه سال گذشته، ۳۵درصد رشد داشته است.

دژپشند تصریح کرد: با توجه به گزارشی که وزیر صمت داد، در مورد صد قلم کالاهایی که مستمرا پایش می‌شود، ۸۳ قلم کالا در هفته‌های گذشته قیمتش کاهش پیدا کرد.

وزیر اقتصاد در پاسخ به این سوال که پیش‌بینی شما برای آینده چیست؟، گفت: پیش‌بینی ما این است که با توجه به ثباتی که وجود دارد، این روند در ماه‌های آینده هم ادامه پیدا کند. علت آن یکی برقراری ثبات در کشور است و دوم اینکه عرضه افزایش پیدا کرده است. علت دیگر این است که خریدهای ناشی از احتیاط هم کم شده است.

وزیر اقتصاد ادامه داد: عرضه ۲۵قلم کالای اساسی در پنج ماه اول امسال نسبت به دوره مشابه سال گذشته رشد داشته است.

وی درباره برنامه‌های وزارت اقتصاد مقابله با فرار مالیاتی خاطر نشان کرد: ما امسال بر کنترل فرار مالیاتی متمرکز شده‌ایم. در پنج ماه اول امسال درآمد مالیاتی نسبت به دوره مشابه سال قبل، ۳۵درصد رشد داشته است. ما امیدواریم به سمت تحقق عدالت مالیاتی حرکت کنیم.

دژپسند در پایان درباره آخرین وضعیت پرداخت مالیات توسط پزشکان گفت: برخی اقشار فرهیخته از جمله پزشکان که شما اشاره کردید که درآمدهای خوبی دارند مالیات نمی‌دهند که ما در حال مذاکره با اصناف بوده تا این اقشار مالیات خود را پرداخت کنند، هدف ما تحقق عدالت مالیاتی است.


نوشته شده توسط:رضا ناظری - 40 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۰
برچسب ها: