سایت تخصصی حسابداری و حسابرسی|مشاوره پایان نامه|کارشناسی ارشد حسابداری|مقالات حسابداری

ما در شبکه ها

سفارش تبلیغات

support@hesabdar.net
موضوعات

کلیات حسابداری
تعاریف حسابداری ( 16 )
تاریخچه حسابداری ( 5 )
مشاهیر حسابداری ( 13 )
بازار کار حسابداری ( 4 )
اصول حسابداری ( 3 )
مفروضات حسابداری ( 2 )
میثاقهای حسابداری ( 1 )
استانداردهای حسابداری ( 6 )
اخبار حسابداری ( 11 )
آزمونهای حسابداری ( 4 )
کارشناسی ارشد حسابداری
نمونه سوالات ارشد ( 6 )
جزوه های حسابداری ( 5 )
پایان نامه های حسابداری ( 1 )
منابع ارشد حسابداری ( 7 )
نفرات برتر ارشد حسابداری ( 4 )
مشاوره ارشد ( 4 )
پروژه ها و مقالات
مقالات فارسی حسابداری ( 36 )
مقالات انگلیسی حسابداری ( 5 )
پروژه های اکسل ( 5 )
آموزش اکسل ( 4 )
مقالات متفرقه ( 12 )
طرح های توجیهی کار آفرینی ( 1 )
پاورپوینت های حسابداری ( 4 )
نرم افزارهای حسابداری
نرم افزارهای شرکتی ( 2 )
نرم افزارهای موبایل ( 2 )
نرم افزار حقوق و دستمزد ( 1 )
نرم افزار اظهارنامه مالیاتی ( 0 )
بخش حسابرسی
تعاریف اولیه ( 5 )
استاندارهای حسابرسی ( 1 )
مقالات حسابرسی ( 6 )
آزمون های حسابرسی ( 0 )
استخدام و امور مربوط
نمونه سوالات استخدامی ( 2 )
آگهی های استخدام ( 1 )
کارشناسی
جزوه های حسابداری ( 8 )
نمونه سوالات ( 0 )
پایان نامه های حسابداری ( 1 )
چارت درسی کارشناسی حسابداری ( 1 )
همکاران سیستم
اخبار و اطلاعیه ها ( 0 )
دریافت فایلها ( 1 )

مطالب پربازدید

حدیث امروز


سود ببریم
امام هادی علیه السلام:
أَلدُّنيـا سـُوقٌ رَبِحَ فيها قَوْمٌ وَ خَسِرَ آخـَرُونَ؛
دنيــا بـازارى اسـت كه جمعى درآن سود مى ‏برند و گروهى زيان مى‏ بينند.
تحف العقول، ص 774

نظرسنجی سایت

  ادامه تحصیل در مقطع ارشد حسابداری؟؟

  • بلی
  • خیر
  • در صورت اشتغال
  • در صورت ادامه تا دکترا
Ajax Loader

جسنجو در مطالب سایت

جهت جستجوی مطلب در سایت از این بخش استفاده نمایید

مشاوره رایگان پایان نامه و دفاع کارشناسی ارشد حسابداری

نظر به استقبال گسترده ی کاربران گرامی از وبگاه حسابدار دات نت ؛تیم مدیریت این وبگاه تخصصی بر ان شد تا خدمتی دیگر را به عناوین کاربردی خود اضافه نموده و در این راستا با همکاری اساتید بنام و مجرب در حوزه ی تخصصی حسابداری و حسابرسی بخش مشاوره و پاسخگویی به سوالات دانشجویان در رابطه با مسائل مرتبط با مقطع کارشناسی ارشد راه اندازی شود.که اهم خدمات مشاوره ای به شرح زیر میباشد:

1. مشاوره از انتخاب موضوع تا برگزاری جلسه دفاع.

2.تهیه داده های مرتبط با متغیرهای پژوهش و شیوه سنجش آنها.

3.انجام آزمون های مختلف آماری و تحلیل آماری.

4.مشاوره پایان نامه به تفکیک فصول.

5.مشاوره و تدوین پروپوزال.

6.مشاوره و تدوین مقالات مستخرج از پایان نامه جهت چاپ در ژورنال های معتبر داخلی و خارجی.

جهت تماس با مشاور اول سایت جناب آقای علی قاسمی دانشجوی دکترای حسابداری با شماره تلفن زیر تماس حاصل فرمایید.

                                                                                    09182401604 

     لطفا قبل از تماس از طریق پیامک هماهنگی نمایید

سامانه پیام کوتاه حسابدار دات نت:50002929741

تماس فوری با ما:support@hesabdar.net

مشاهیر حسابداری » مصاحبه اي با دكتر ايرج نوروش

مصاحبه اي با دكتر ايرج نوروش

آقاي دكتر؛ لطفاً كمي درباره ي خودتان بگوييد، كجا و كي به دنيا آمديد و چه طور حسابدار شديد؟

در سال 1323 در تهران متولد شدم. از نوجواني به رشته ي پزشكي علاقه داشتم و پس از دبيرستان در كنكور سراسري پزشكي شركت كردم اما قبول نشدم. تحصيل در حسابداري را شروع كردم. استادي داشتم كه مدام از وضعيت مناسب كار و تحصيل در كشور امريكا براي ما صحبت مي كرد. با توجه به سهولت سفر به امريكا در آن زمان، به همراه نيمي از دانشجويان كلاس، كشور را به مقصد امريكا ترك كردم. به اين ترتيب بود كه تحصيل در رشته ي حسابداري دانشگاه ايالتي كاليفرنيا را آغاز كردم. مدرك ليسانس و فوق ليسانس را از دانشگاه هاي بركلي و گلدن گيت اخذ نمودم. پس از آن براي گذراندن تعطيلات به كشور بازگشتم و در اين مدت كوتاه ازدواج كردم و به خواست همسرم در ايران ماندگار شدم. رئيس وقت دانشكده مديريت دانشگاه تهران از من براي تحصيل در مقطع دكتري و تدريس دعوت كرد. پيشنهاد او را پذيرفتم و به اين ترتيب داستان حضور سي و پنج ساله ي من در دانشگاه تهران آغاز شد.کتابی در زمینه ی پزشکی دارید به نام »کاندیدا آلبیکانس باکتری دو چهره«. با توجه به رشته ي دانشگاهي شما  و موضوع اين كتاب،‌ دلیل نگارش آن چیست؟

در کودکی به نوعی بیماری گوارشی دچار شدم. ٣ بار هم تحت عمل جراحی قرار گرفتم ولی بی نتیجه بود. از روي کنجکاوی مطالعاتم را در این زمینه بیشتر کردم و به نتایج علمي مفیدی رسیدم. به اين ترتيب به عامل بيماري ام پي‌بردم و توانستم آن را درمان كنم. خواستم با نگارش اين كتاب نتیجه ی مطالعات و تجربيات خود را در اختیار دیگران قرار دهم.

 

سايت هاي آمارگيري معتبر، حسابداري را از مشاغل  پرطرفدار و جذاب در سراسر دنيا معرفي مي كنند. فكر مي كنيد چه چيز باعث جذابيت اين رشته در دنيا شده؟

حسابداري زبان تجارت است و امروزه تجارت و فعاليت‌هاي مالي بخش عمده ي  زندگي انسان را به خود اختصاص داده است. اين موضوع باعث جذابيت بيشتر حسابداري شده است . واقعيت اين است كه حسابداري در صورتي جذاب است كه به طور كليشه اي  مطالعه نشود و محصل به درك و فهمي عميقي از مطالب دست يابد. در تائيد صحبت شما به يك نظرخواهي اشاره مي كنم كه چند سال پيش از دانشجويان رشته هاي اقتصاد، مديريت و حسابداري امريكا به عمل آمد. در اين تحقيق، دانشجويان، دروس حسابداري را داراي بيشترين جذابيت در ميان ساير دروس خود توصيف كردند.

 

پيشرفت حسابداري در ايران را در سال هاي اخير چگونه ارزيابي مي كنيد؟

در سطح آموزش در مقایسه با 20 سال گذشته پيشرفت قابل توجهي داشته و منابع درسی از لحاظ کمی و کیفی توسعه پيدا كرده است. در گذشته به دلیل ضعف منابع درسي در رشته ي حسابداري و عدم دسترسي به منابع غني در اينترنت، فارغ التحصيلان اين رشته از توان علمي كمتري نسبت به فارغ التحصيلان امروز برخوردار بودند و اكثراً گرايش هاي رشته ی مدیریت را برای تحصيلات تكميلي انتخاب می کردند. در حالی که امروز با توجه به دسترسي دانشجويان به منابع معتبر درسي، این وضع(مهاجرت دانشجويان حسابداري به رشته هاي مديريت در مقاطع ارشد و دكتري) تغییر کرده است.

 

مي دانيم در كشور ما فاصله ي عميقي بين علم و عمل وجود دارد. زماني كه در امريكا تحصيل مي كرديد اين شكاف را در آن جا هم حس مي كرديد؟

خير. در كشور هاي صنعتي و توسعه يافته به علت گسترش خصوصي سازي، فاصله ي كمي بين علم و عمل در اين رشته وجود دارد. به همين علت، دانشجويان اغلب به دنبال كسب دانش و مهارت اند، زيرا مي دانند بدون دست يابي به تخصص لازم نمي توانند شغل مناسبي پيدا كرده و در آن دوام بياورند.

در كشور ما به علت وجود اقتصاد دولتي و به علت نقش محوري سياست دولت در راهبري واحدهاي خرد اقتصاد و حمايت هاي دولتي از طريق اهرم هاي گمركي و تعيين نرخ هاي مصوب، رقابت چنداني بين واحدهاي تجاري وجود ندارد. بنابراين مديران اين واحدها با درجات مختلف شايستگي قادرند موقعيت خود را حفظ كنند و دانش و مهارت مديريتي نقش چنداني در انتخاب و دوام شغلي آنها ندارد. با اجراي واقعي هر چه سريعتر اصل 44 و نياز بيشتر به افراد واجد شرايط در صحنه ي رقابت اميد است كيفيت آموزش و پژوهش در مراكز علمي و دانشگاهي براي پاسخ گويي به اين نياز ارتقا يابد و از فاصله ي علم و عمل در اين رشته كاسته شود.

 

دانشجو چگونه مي تواند به كاهش اين فاصله كمك كند؟

دانشجو بايد نقش سازندگي داشته باشد. هر روز بر دانش خود درباره ي مسائل پيرامون رشته ي تحصيلي اش اضافه كند. از اتفاقات جامعه آگاه باشد و در مورد خطاهاي موجود –با دانشي كه به دست مي آورد- جسورانه اظهار نظر كند.

 

نقش اساتيد در اين زمينه چيست؟  

متأسفانه عدم تأمين مالي كافي اساتيد ما مانع از مشاركت بيشتر آن ها در اين زمينه است. اين امر، باعث شده اساتيد ترجيح دهند به جاي آن كه وقت خود را بيش تر صرف دانشجو كنند، به فعاليت هاي جانبي بپردازند. با اين حال مطمئن باشيد اشتياق بيشتر دانشجويان باعث جذب اساتيد به اين برنامه ها مي شود.

 

نظرتان در مورد كار در كنار تحصيل چيست؟

طبيعتاً كار باعث كسب تجربه مي شود و اين خوب است. اما بهترين كار براي دانشجو عمق بخشيدن به مطالبي  است كه در دانشگاه تدريس مي شود. در كنار عمق بخشيدن به موضوعات درسي مرتبط (مطالعه مطالب جانبي پيرامون مباحث درسي)، كار با نرم افزار هاي حسابداري و زبان انگليسي  را بياموزيد. در دوره هاي كارآموزي شركت كنيد و به تدريج وارد بازار كار شويد. به اين ترتيب مي توانيد سطح خود را از لحاظ آموزشي و حرفه اي ارتقا دهيد. با علمي تر شدن اعتبار بيشتري درمحيط كاري آينده ي خود بدست آورده و راه را براي پذيرفته شدن بيشتر در جامعه و ارتقا شغلي هموار مي سازيد و همچنين اعتماد به نفس بيشتر براي اظهارنظر كردن در مجامع پيدا مي كنيد و در نتيجه به راحتي خواهيد توانست در سيستم مالي - حسابداري كشور تاثير مثبت گذاشته و به رفع نقايص كمك كنيد.

 

آقاي دكتر دانشجويان شما معتقدند سرعت تدريس شما در كلاس ها بالاست و دانشجويان شما معمولاً از برنامه ي درسي تان عقب تر اند. اين امر دليل خاصي دارد؟

ببينيد دانشجو بايد هميشه در جست و جوي دانش باشد. بايد با پيش مطالعه سر كلاس حاضر شود. اما متأسفانه در كشور ما اغلب دانشجويان به اين موضوع اهميت نمي دهند. به اين اميد سر كلاس مي نشينند كه استاد بيايد، حجم زيادي از مطالب را در يك جلسه توضيح دهد و آن ها هم با جزوه نويسي موضوع را ياد بگيرند كه اين امر غيرممكن است. در رشته شما حجم دروس بالاست و اگر قرار باشد به كندي حركت كنيم از جامعيت و كيفيت مطالب كاسته مي شود.

 

پس معتقديد سرعت شما زياد نيست و سرعت دانشجويان شما  كم است؟

خير. البته نمي توان گفت سرعت دانشجويان كم است .اگر به پيشرفت حسابداري دانشكده توجه كنيد ملاحظه ميكنيد كه دانشجويان حسابداري جزء دانشجوياني هستند كه وقت  كافي صرف درس خواندن مي كنند و به خوبي پيشرفت مي كنند.

 

در آن يك سالي كه در دانشگاه گرين ايچ لندن استاد مهمان بوديد سر كلاس هايي كه حسابداري بين المللي و مديريت مالي تدريس مي كرديد چنين مشكلي نداشتيد؟

به هيچ وجه. آن جا دانشجو برنامه ي كلاس را مي گرفت. طبق برنامه پيش مطالعه مي كرد. در كلاس بيشتر به بحث راجع به درس مي پرداختيم تا آموزش آن. اين از ويژگي هاي كلاس خوب و باكيفيت است. دانشجويان تمام وقت در آنجا حداكثر حدود 15 واحد درسي در هر نيم سال اخذ مي كردند و تمام وقت خود را صرف تحصيل مي كردند. در دانشگاه هاي ما دانشجويان اغلب 20 تا 24 واحد براي هر نيم سال انتخاب مي كنند و گاهي اوقات معادل 40 واحد كار مي كنند و البته به اندازه ي 10 واحد هم وقتشان را در ترافيك مي گذرانند و انتظار دارند به اندازه كافي بر مطالب درسي اشراف داشته باشند كه اين امر امكان پذير نيست.

 

چه کسی را موفق می دانید؟

کسی که تنها زمان حال را نبیند و به آنچه كه هم اكنون دارد اكتفا نكند. بتواند آینده را ببيند، براي آن برنامه ريزي و تلاش كند. به تعبيري نيمه ي پر ليوان را ببيند و براي پرتر كردن آن هر لحظه در تلاش باشد.

 

با این توصیف، خودتان را فرد موفقی می دانید؟

خیر، من خودم را فردي موفق نمي دانم. در واقع هيچ كس نمي تواند بگويد كه موفق است. کسی که برای موفقیتش میزان تعیین کند در واقع خود را به هدف کوچکی محدود کرده که با رسیدن به آن باید از حرکت بایستد. من کسی را در زندگی موفق می دانم که بتواند از دو نعمت سلامت جسم و روح خود -که خداوند در اختیارش قرار داده- استفاده کند و بنابراين همواره برای حفظ و ارتقاء سلامت جسم و جامعه ي خود تلاش کند. هر کسی نقشی در سلامت جامعه‌اي كه پذيراي اين جسم و روح است، دارد و من هم به نوبه ی خود سعی کردم در وسع خودم  به سلامت جامعه کمک کنم.

 

در مورد موفقيت شغلي چطور؟

تعريف موفقيت شغلي از نگاه افراد متفاوت است. برخي موفقيت شغلي را دسترسي به مقامات بالا و كسب امتيازات مادي و نفوذ اجتماعي مي پندارند . برخي ديگر موفقيت را در رسيدن به آرامش وجدان و انجام درست وظايف مي‌دانند. در تمام 35 سال تجربه ي كاري خود هرگز در صدد پست و مقام نبودم و همواره به انجام درست تكاليف خود اكتفا مي كرده ام.

 

تعريف شما از اين مفاهيم چيست:

دانشجوي ايده آل:

خودش باشد و از واقعيت و حقيقت دفاع كند. افراد و سازمان هاي جامعه به دنبال افراد صادق، سالم و قابل اطمينان مي گردند و اين بزرگ ترين چيزي است كه دانشجو مي تواند در خود پرورش دهد.

استاد ايده آل:

فردي است كه بي طرفانه واقعيت را به دانشجويان خود نشان دهد و به آن ها شخصيت و احترام گذاردن به ديگران را بياموزد و آنان را براي زندگي سالم در جامعه هدايت كند.

انجمن علمي ايده آل:

اعضاي اش ايده آل باشند، هويت انجمن علمي را حفظ كنند و حضورشان به انجمن اعتبار دهد. هدف داشته باشد و از نظر علمي و اخلاقي الگوي كامل يك دانشجو باشند.

دانشگاه ايده آل:

دانشگاهي كه فارغ التحصيل شدن از آن افتخاري بزرگ براي هر كسي باشد و خوب البته در رده بندي هاي بين دانشگاه‌هاي دنيا دانشگاهي برتر محسوب شود.  

 

براي آينده تان چه برنامه اي داريد؟

هر چه زودتر خودم را بازنشسته خواهم كرد تا يكي دو نفر به آرزوهايشان برسند.

 

از  كسي كه نام دانشجو  بر اوست چه انتظاري داريد؟

از نظر اخلاقي هم به خانواده هم به استاد خود احترام فراوان بگذارد. حتي در انتقاد كردن از ضعيف ترين استاد، احترام را شرط اول خود قرار دهد. از بين رفتن احترام باعث از بين رفتن ارزش هاي ديگر مي شود.

از نظر علمي خودش را با بهترين دانشجويان رشته ي خود در دنيا مقايسه كند. خود را در عرصه ي رقابت بزرگتري ببيند و رقابت را به افراد اطرافش محدود نكند.

 

حرف آخر دكتر نوروش براي دانشجويان؟

نگرش علمي را در دانشگاه حراست كنيد. اين نگرش نبايد آسيب بيند. هدفتان از تحصيل در دانشگاه صرفاً گرفتن مدرك نباشد. همواره به ارزيابي خود بپردازيد. از خود بپرسيد چه آموخته ايد و آموخته هاي شما چه قدر با منابع طراز اول دنيا فاصله دارد . همواره در راستاي كاهش اين فاصله تلاش كنيد . از منافع آني و تلاش هاي فرصت طلبانه دوري كنيد و به دنبال حقيقت و واقعيت باشيد. حسادت ها را در بين خود از بين ببريد و رقيبان اصلي خود را در خارج از كشور جست و جو كنيد.

تمامنویسنده: رضا ناظری تاریخ: سه شنبه 13 مرداد 1394 | نظرات (0)

ما در شبکه ها

سفارش تبلیغات

support@hesabdar.net
موضوعات

کلیات حسابداری
تعاریف حسابداری ( 16 )
تاریخچه حسابداری ( 5 )
مشاهیر حسابداری ( 13 )
بازار کار حسابداری ( 4 )
اصول حسابداری ( 3 )
مفروضات حسابداری ( 2 )
میثاقهای حسابداری ( 1 )
استانداردهای حسابداری ( 6 )
اخبار حسابداری ( 11 )
آزمونهای حسابداری ( 4 )
کارشناسی ارشد حسابداری
نمونه سوالات ارشد ( 6 )
جزوه های حسابداری ( 5 )
پایان نامه های حسابداری ( 1 )
منابع ارشد حسابداری ( 7 )
نفرات برتر ارشد حسابداری ( 4 )
مشاوره ارشد ( 4 )
پروژه ها و مقالات
مقالات فارسی حسابداری ( 36 )
مقالات انگلیسی حسابداری ( 5 )
پروژه های اکسل ( 5 )
آموزش اکسل ( 4 )
مقالات متفرقه ( 12 )
طرح های توجیهی کار آفرینی ( 1 )
پاورپوینت های حسابداری ( 4 )
نرم افزارهای حسابداری
نرم افزارهای شرکتی ( 2 )
نرم افزارهای موبایل ( 2 )
نرم افزار حقوق و دستمزد ( 1 )
نرم افزار اظهارنامه مالیاتی ( 0 )
بخش حسابرسی
تعاریف اولیه ( 5 )
استاندارهای حسابرسی ( 1 )
مقالات حسابرسی ( 6 )
آزمون های حسابرسی ( 0 )
استخدام و امور مربوط
نمونه سوالات استخدامی ( 2 )
آگهی های استخدام ( 1 )
کارشناسی
جزوه های حسابداری ( 8 )
نمونه سوالات ( 0 )
پایان نامه های حسابداری ( 1 )
چارت درسی کارشناسی حسابداری ( 1 )
همکاران سیستم
اخبار و اطلاعیه ها ( 0 )
دریافت فایلها ( 1 )

مطالب پربازدید

حدیث امروز


سود ببریم
امام هادی علیه السلام:
أَلدُّنيـا سـُوقٌ رَبِحَ فيها قَوْمٌ وَ خَسِرَ آخـَرُونَ؛
دنيــا بـازارى اسـت كه جمعى درآن سود مى ‏برند و گروهى زيان مى‏ بينند.
تحف العقول، ص 774

نظرسنجی سایت

  ادامه تحصیل در مقطع ارشد حسابداری؟؟

  • بلی
  • خیر
  • در صورت اشتغال
  • در صورت ادامه تا دکترا
Ajax Loader

اعضا

كاربر مهمان خوش آمديد!
نام کاربری
کلمه عبور
مرا به خاطر بسپار

عضویت در سایت
كلمه عبور را فراموش كرده ام

  آخرین عضو سایت فرزاد شمسي با نام کاربری fata828 میباشد، به ایشان خوش‌آمد می‌گوییم.

آخرین مطالب

مطالب تصادفی

آرشیو ماهانه

لينكستان

خبرنامه سایت

با ثبت ایمیل خود در این بخش بدون هیچ دردسری آخرین مطالب سایت را در ایمیل خود بخوانید.


شمارندهخلاصه آمار سایت
بازدید امروز: 482
بازدید دیروز: 391
افراد آنلاین: 4
بازدید کل: 734110
آخرین لینک دهنده ها :

اطلاعات سايت:
تعداد مطالب :610
  نظرات : 258
خروجي rss
كاربران:
اعضا : 157لینک های تصویری