سایت تخصصی حسابداری و حسابرسی|مشاوره پایان نامه|کارشناسی ارشد حسابداری|مقالات حسابداری

ما در شبکه ها

سفارش تبلیغات

support@hesabdar.net
موضوعات

کلیات حسابداری
تعاریف حسابداری ( 16 )
تاریخچه حسابداری ( 5 )
مشاهیر حسابداری ( 13 )
بازار کار حسابداری ( 4 )
اصول حسابداری ( 3 )
مفروضات حسابداری ( 2 )
میثاقهای حسابداری ( 1 )
استانداردهای حسابداری ( 6 )
اخبار حسابداری ( 11 )
آزمونهای حسابداری ( 4 )
کارشناسی ارشد حسابداری
نمونه سوالات ارشد ( 6 )
جزوه های حسابداری ( 5 )
پایان نامه های حسابداری ( 1 )
منابع ارشد حسابداری ( 7 )
نفرات برتر ارشد حسابداری ( 4 )
مشاوره ارشد ( 4 )
پروژه ها و مقالات
مقالات فارسی حسابداری ( 36 )
مقالات انگلیسی حسابداری ( 5 )
پروژه های اکسل ( 5 )
آموزش اکسل ( 4 )
مقالات متفرقه ( 12 )
طرح های توجیهی کار آفرینی ( 1 )
پاورپوینت های حسابداری ( 4 )
نرم افزارهای حسابداری
نرم افزارهای شرکتی ( 2 )
نرم افزارهای موبایل ( 2 )
نرم افزار حقوق و دستمزد ( 1 )
نرم افزار اظهارنامه مالیاتی ( 0 )
بخش حسابرسی
تعاریف اولیه ( 5 )
استاندارهای حسابرسی ( 1 )
مقالات حسابرسی ( 6 )
آزمون های حسابرسی ( 0 )
استخدام و امور مربوط
نمونه سوالات استخدامی ( 2 )
آگهی های استخدام ( 1 )
کارشناسی
جزوه های حسابداری ( 8 )
نمونه سوالات ( 0 )
پایان نامه های حسابداری ( 1 )
چارت درسی کارشناسی حسابداری ( 1 )
همکاران سیستم
اخبار و اطلاعیه ها ( 0 )
دریافت فایلها ( 1 )

مطالب پربازدید

حدیث امروز


نزدیکترین غائب
امام علی علیه السلام:
لا غائبَ أقرَبُ مِن المَوتِ؛
هيچ غايبى نزديكتر از مرگ نيست.
بحار الأنوار: ج71، ص

نظرسنجی سایت

  ادامه تحصیل در مقطع ارشد حسابداری؟؟

  • بلی
  • خیر
  • در صورت اشتغال
  • در صورت ادامه تا دکترا
Ajax Loader

جسنجو در مطالب سایت

جهت جستجوی مطلب در سایت از این بخش استفاده نمایید

مشاوره رایگان پایان نامه و دفاع کارشناسی ارشد حسابداری

نظر به استقبال گسترده ی کاربران گرامی از وبگاه حسابدار دات نت ؛تیم مدیریت این وبگاه تخصصی بر ان شد تا خدمتی دیگر را به عناوین کاربردی خود اضافه نموده و در این راستا با همکاری اساتید بنام و مجرب در حوزه ی تخصصی حسابداری و حسابرسی بخش مشاوره و پاسخگویی به سوالات دانشجویان در رابطه با مسائل مرتبط با مقطع کارشناسی ارشد راه اندازی شود.که اهم خدمات مشاوره ای به شرح زیر میباشد:

1. مشاوره از انتخاب موضوع تا برگزاری جلسه دفاع.

2.تهیه داده های مرتبط با متغیرهای پژوهش و شیوه سنجش آنها.

3.انجام آزمون های مختلف آماری و تحلیل آماری.

4.مشاوره پایان نامه به تفکیک فصول.

5.مشاوره و تدوین پروپوزال.

6.مشاوره و تدوین مقالات مستخرج از پایان نامه جهت چاپ در ژورنال های معتبر داخلی و خارجی.

جهت تماس با مشاور اول سایت جناب آقای علی قاسمی دانشجوی دکترای حسابداری با شماره تلفن زیر تماس حاصل فرمایید.

                                                                                    09182401604 

     لطفا قبل از تماس از طریق پیامک هماهنگی نمایید

سامانه پیام کوتاه حسابدار دات نت:50002929741

تماس فوری با ما:support@hesabdar.net

مقالات متفرقه » مدیریت زمان به روش تایم باکسینگ Time boxing

مدیریت زمان به روش تایم باکسینگ Time boxing
به طور خیلی ساده، تایم باکسینگ مؤثرترین ابزار مدیریت زمان است. حتی اگر هم اکنون با این راهبرد آشنا هستید و تاحدی نیز آن را به کار می برید، فرصت خوبی است تا با توصیه های زیر آن را بهتر سازید.
 

تایم باکسینگ تنظیم محدوده زمانی مشخص برای انجام دادن یک کار یا مجموعه ای از کارهاست و به جای انجام دادن کاری تا زمانی که پایان یابد، طی مدت زمانی مشخص متعهد به انجام دادن آن می شوید.
اما اجازه ندهید که سادگی این مفهوم شما را فریب دهد، زیرا خیلی بیشتر از آن چیزی است که به نظر می رسد.
این راهبرد آنقدر به ما کمک کرده است که تصمیم گرفتیم 15 روش خاص را که به شما کمک می کند سازنده تر باشید، معرفی کنیم.

زمان
1. در انجام دادن کارهای بزرگ آهسته پیش بروید

بدیهی ترین کاربرد تایم باکسینگ یا مدیریت زمان این است که در کارهای بزرگ پیشرفت کنید. از یک سو، شما را قادر می سازد که پیوسته در این وظایف هراسناک پیش بروید. از سوی دیگر، مطمئن می شوید که انجام دادن این وظایف بقیه روز شما را پر نمی کند.
2. از شر وظایف آزارنده خلاص شوید

مدیریت زمان بهترین راه برای مقابله با وظایف مزاحم و کوچک است که شما را عاصی می کنند. مشکل این وظایف کوچک مزاحم، این است که هرکدام از آن ها، به تنهایی ممکن است به اندازه کافی بی اهمیت در نظر گرفته شوند که انجام دادن شان به تعویق بیفتد. با این حال، پس از مدتی، به میزان درخور توجهی می رسند و بخش بزرگی از انرژی ذهنی شما را تخلیه می کنند. راهبردی خوب برا بازگرداندن آن انرژی این است که مدیریت زمان داشته باشید و طی یک نوبت به همه آن ها بپردازید.


. غلبه بر تعلل

اگر برای انجام دادن کاری تنبلی می کنید، به پایان رساندن آن را فراموش کنید و در عوض، فقط مدت زمانی مشخص را برای انجام دادن آن مقرر کنید. این گونه بر مقاومت خود به آن وظیفه غلبه می کنید و احتمال آن هست که وقتی زمان تان به سر برسد، برای کار روی آن مسیر طولانی تری را ایجاد کنید. اگر مشکل شما تعلل است، آزاد هستید که پایان یافتن زمان مقرر را نادیده بگیرید. این چیزی است که ما آن را مدیریت زمان آزاد می نامیم:

شما حداقل دوره کاری را تنظیم می کنید، طوری که بتوانید به دلخواه آن را طولانی تر کنید. برای چنین مدیریت زمانی، تایمر خود را مجهز به صدای کف زدن کنید تا همچون جرقه ای از انگیزه، شما به ادامه کار وادارد.

4. چیره شدن بر کمال گرایی

کمال گرایی آن روی سکه تعلل است. به جای امتناع از کار، آنقدر طولانی مدت دل مشغول کاری می شوید که وقتی به خود می آیید متوجه می شوید تمام وقت تان را از دست داده اید. یکی از راهبردهای خوب برای جلوگیری از کمال گرایی و اثرات کاهش بازده، تنظیم مدت زمان قطعی برای انجام دادن کار است.

پرداختن به کمال گرایی آن چیزی را می طلبد که ما نامش را مدیریت زمان محدود می نامیم: تنظیم حداکثر دوره کاری. هنگامی که به این نوع مدیریت زمان می پردازیم، تایمر خود را مجهز به صداهای آزارنده و وزوز کنید تا به ما یادآوری کند بی درنگ کار را رها کنیم.

5. افزایش تمرکز

تعیین محدوه زمانی مشخص برای انجام دادن کاری خاص به شما کمک می کند تا سایر وظایف و افکار نامربوط را از آن محدوده زمانی خارج سازید. اگر می خواهید کاملاً فردی سازنده باشید، کاهش آشفتگی ذهنی ضروری است.

همچنین، با سازماندهی کار خود بر اساس شیوه تایم باکسینگ، ساختار لازم را برای آمادگی اجرای کار در اختیار دارید. اگر از پیش مراقب حواس پرتی های بالقوه باشید، اقبال خود را برای تمرکز کامل بر کار به حداکثر می رسانید.

زمان

6. افزایش کارایی

آیا این حقیقت ندارد که در پنج شنبه های پیش از تعطیلات بهتر از هر روز کاری عادی کار کرده اید؟ بنا به دلایلی، به نظر می رسد که معمولا در پایان دوره زمانی، هنگامی که به نقطه مشخصی می رسیم، کارآمدتر از همیشه هستیم.

مدیریت زمان به اندازه کافی این فشار زمانی سالم را در اختیار شما می گذارد و شما را قادر می سازد تا از این اثر پایان کاملا بهره ببرید، بنابراین مطمئن شوید که می توانید هنگام انجام دادن کارتان، گذر زمان را کاملاً روی تایمر ببینید.

7. افزایش انگیزه

کارهای بزرگ، بدون توجه به میزان اهمیت شان، ممکن است انگیزه را از بین ببرند، زیرا لازم است مدت بسیار طولانی کار کنید تا نتایج آن را ببینید. ممکن است ترجیح بدهیم کارهای مهم را به تعویق بیندازیم و به سبب درک نادرست از موفقیت، با زحمت بسیار از میان کارهای فوری و ساده پیش برویم.

اما درست همان طور که عمل ساده خط زدن آیتم ها از فهرست کارها به شما انگیزه می دهد، پایان یافتن کار در محدوده زمانی مقرر نیز برانگیزاننده است و آشکارا نشان دهنده پیشرفت است.
یکی دیگر از ایده های چگونگی به کاربردن مدیریت زمان برای افزایش انگیزه این است که از آن ها بازی یا چالش بسازیم:

طی یک ساعت چه تعداد دیدگاه می توانید ارائه کنید؟ چرا سعی نمی کنید رکورد خود را بشکنید؟

8. کار روی اهداف مبهم

اگرچه ممکن است برخی از افراد بخواهند برای ایده ای که بیان می کنیم به ما سنگ پرت کنند، با این حال موافق نیستبم که باید برای هر کاری، اهداف (SMART)، یعنی اهداف خاص (Specific)، سنجیدنی (Measurable)، قابل پیگیری (Actionable)، واقع بینانه (Realistic) و به موقع (Timely) داشت.

گاهی از رهایی از پیامدی آشکار لذت می بریم. گاهی فقط می خواهیم چیزی را بدون اینکه هدفی خاص و دقیق در ذهن داشته باشیم، بهبود ببخشیم؛ به ویژه از زمانی که آزمایش اهداف کوچک و تدریجی را آغاز کرده ایم. فکر می کنیم بهتر است هدف مان تمام وقت صددرصد عینی نباشد.

با این حال، نمی توانید از پس این اهداف راحت برآیید تا بر برنامه روزانه خود غلبه کنید. شما می دانید که چه زمانی لازم است واقعاً روی کارهایی مانند کارهای ضرب العجل و اهداف SMART به طور کامل متمرکز شوید. با مدیریت زمان اهداف مبهم خود را به دام بیندازید و هم خدا را، هم خرما را داشته باشید.

9. کاوش های نوآورانه را آغاز کنید

مؤثرترین شیوه پرداختن به پروژه هایی که مستلزم نوآوری بسیار زیاد هستند این است که مرحله ابتدایی غوطه وری دوره زمانی ای که پشت سرهم ایده می دهید و سپس مدتی آن ها را فراموش می کنید را داشته باشید. این گونه به ذهن ناخودآگاه خود فرصت می دهید تا روی مسئله کار کند.
می توانید برای مرحله ابتدایی طوفان فکری به بهترین نحو محدوده زمانی مشخصی مقرر کنید، زیرا معمولاً به نتیجه دقیقی نرسیده اید.

زمان

10. افزایش آگاهی از زمان

تاکنون چند بار در پایان روز با تعجب از خود پرسیدید که چطور وقتتان سپری شد؟ ایان همپ در اظهار نظری گفته است که رسیدگی به زمان، فعالیتی بسیار ارزشمند برای تشخیص زمان و نیز هم سو کردن زمان و ارزش هایتان است. سازماندهی روزتان با تایم باکسینگ باعث می شود رسیدگی به زمان بسیار آسان شود.

همچنین، آگاهی از میزان واقعی هماهنگی با فرصت هایتان رهایی بخش است، زیرا به شما کمک می کند تا به کارهای بی اهمیت بیشتر نه بگویید.

11. ایجاد ضرب آهنگ کار

اگر دوره های کار و استراحت خود را به درستی تنظیم کنید، حداکثر اثربخشی را کسب خواهید کرد. مدیریت زمان ساختاری مناسب برای ایجاد این توازن فراهم می آورد. مهم این است که ضرب آهنگ خود را بیابید.

ایجاد تناوب میان انواع گوناگون محدوده های زمانی (مانند، کار/استراحت، یا کارهای سخت/ کارهای آسان) استفاده از انرژی تان را به حداکثر می رساند و شما را قادر می سازد کارهای بیشتری به اتمام برسانید. ضرب آهنگ معمولا تناوب میان 50 دقیقه کار و 10 دقیقه استراحت است.

اگر به بحث عمیق تر درباره الگوهای مختلف فوران زمان علاقه مندید، توصیه می کنیم کتاب مارک فورستر، همه کارها را انجام بدهید و هنوز برای بازی وقت داشته باشید Get Everything Done and Still Have Time to Play را مطالعه کنید.

12. کارهای مهم را ابتدا انجام بدهید

کار کردن روی مهم ترین پروژه تان در ابتدای صبح، توصیه ای قدیمی است که تضمین می کند که در آن روز، کاری مهم و جدی انجام داده اید. هر روز برای کار روی رؤیاهایتان محدوده زمانی مشخصی را تنظیم کنید پیش از اینکه رویدادهای دنیای بیرونی فرصت کنند برنامه تان را مختل کنند.

اگر قصد ندارید برای هر کاری محدوده زمانی مشخصی را به کار ببرید، لطفا فقط به کارگیری این نکته را در نظر بگیرید. شاید این مؤثرترین و یگانه راهی باشد که بتوانید برای تعقیب رؤیاهایتان انجام دهید.

13. به زندگی تان توازن ببخشید

تمرکز بسیار روی حوزه خاص از زندگی مان به بهای حوزه های دیگر امری رایج است. به یاد داشته باشید که ضروری نیست تایم باکسینگ را فقط برای کارهای مربوط به حرفه تان به کار ببرید:

شما می توانید برای هر کار مهم دیگری، مانند اوقات فراغت، خانواده، سرگرمی و... محدوده زمانی مشخصی را تنظیم کنید.

اختصاص زمانی خاص برای هر کاری که بیشترین اهمیت را دارد، راهبردی بسیار خوب است تا به شما کمک کند زندگی متوازنی داشته باشید. در واقع، محدوده زمانی برنامه ریزی شده در کانون نظام اولویت هایی است که به کار می بریم.

14. از هدر رفتن زمان جلوگیری کنید

شما می دانید درباره چه صحبت می کنیم: گشت و گذار در میان شبکه های گوناگون ماهواره یا وب گاه ها، بازی، تغذیه، رایانامه ... . به نظر می رسد همه در زندگی خود جایی برای هدر دادن زمان دارند.

خودتان را سرزنش نکنید، همه کاری که لازم است انجام بدهید این است زمان تان را مدیریت کنید تا هدر نرود.

زمان

15. به خودتان پاداش بدهید

اگر پاداش ها را فقط برای پس از پایان یافتن کارها در نظر بگیرید، ممکن است به دنبال انجام دادن وظایف سریع و آسان بروید و از کارهای مهم و جدی دوری کنید. چرا در عوض پس از اتمام کارتان در محدده زمانی مشخص، به خود پاداش ندهید؟

نمونه ای از تجربه خود را برای مثال ذکر می کنیم:

چندین بار چک کردن رایانامه در روز اعتیادی قدیمی است که هنوز موفق به درمان آن نشده ایم. در حالی که راه حل ایده آل آن بود که برای چک کردن رایانامه محدوده زمانی مشخصی را مقرر کنیم، اکنون بهتر است آن را به عنوان پاداش تکمیل کارهایی قرار بدهیم که طی محدوده زمانی مشخصی انجام می دهیم. انگیزه ای فوق العاده است که اثر شگفتی دارد.

پاداش ها ممکن است به کوچکی نوشیدن لیوانی آب یا کشیدن نفسی عمیق باشد (برای اطلاعات بیشتر درباره پاداش های کوچک با اثری قدرتمند، توصیه می کنیم فصل اعطای پاداش های کوچک از کتاب، یک گام کوچک زندگی شما را تغییر می دهد (One Small Step Can Change Your Life)، را بخوانید.کلید واژه: روش تایم باکسینگ , مدیریت زمان , هداف خاص (Specific) , یک گام کوچک زندگی
نویسنده: رضا ناظری تاریخ: چهارشنبه 16 دي 1394 | نظرات (0)

ما در شبکه ها

سفارش تبلیغات

support@hesabdar.net
موضوعات

کلیات حسابداری
تعاریف حسابداری ( 16 )
تاریخچه حسابداری ( 5 )
مشاهیر حسابداری ( 13 )
بازار کار حسابداری ( 4 )
اصول حسابداری ( 3 )
مفروضات حسابداری ( 2 )
میثاقهای حسابداری ( 1 )
استانداردهای حسابداری ( 6 )
اخبار حسابداری ( 11 )
آزمونهای حسابداری ( 4 )
کارشناسی ارشد حسابداری
نمونه سوالات ارشد ( 6 )
جزوه های حسابداری ( 5 )
پایان نامه های حسابداری ( 1 )
منابع ارشد حسابداری ( 7 )
نفرات برتر ارشد حسابداری ( 4 )
مشاوره ارشد ( 4 )
پروژه ها و مقالات
مقالات فارسی حسابداری ( 36 )
مقالات انگلیسی حسابداری ( 5 )
پروژه های اکسل ( 5 )
آموزش اکسل ( 4 )
مقالات متفرقه ( 12 )
طرح های توجیهی کار آفرینی ( 1 )
پاورپوینت های حسابداری ( 4 )
نرم افزارهای حسابداری
نرم افزارهای شرکتی ( 2 )
نرم افزارهای موبایل ( 2 )
نرم افزار حقوق و دستمزد ( 1 )
نرم افزار اظهارنامه مالیاتی ( 0 )
بخش حسابرسی
تعاریف اولیه ( 5 )
استاندارهای حسابرسی ( 1 )
مقالات حسابرسی ( 6 )
آزمون های حسابرسی ( 0 )
استخدام و امور مربوط
نمونه سوالات استخدامی ( 2 )
آگهی های استخدام ( 1 )
کارشناسی
جزوه های حسابداری ( 8 )
نمونه سوالات ( 0 )
پایان نامه های حسابداری ( 1 )
چارت درسی کارشناسی حسابداری ( 1 )
همکاران سیستم
اخبار و اطلاعیه ها ( 0 )
دریافت فایلها ( 1 )

مطالب پربازدید

حدیث امروز


نزدیکترین غائب
امام علی علیه السلام:
لا غائبَ أقرَبُ مِن المَوتِ؛
هيچ غايبى نزديكتر از مرگ نيست.
بحار الأنوار: ج71، ص

نظرسنجی سایت

  ادامه تحصیل در مقطع ارشد حسابداری؟؟

  • بلی
  • خیر
  • در صورت اشتغال
  • در صورت ادامه تا دکترا
Ajax Loader

اعضا

كاربر مهمان خوش آمديد!
نام کاربری
کلمه عبور
مرا به خاطر بسپار

عضویت در سایت
كلمه عبور را فراموش كرده ام

  آخرین عضو سایت فرزاد شمسي با نام کاربری fata828 میباشد، به ایشان خوش‌آمد می‌گوییم.

آخرین مطالب

مطالب تصادفی

آرشیو ماهانه

لينكستان

خبرنامه سایت

با ثبت ایمیل خود در این بخش بدون هیچ دردسری آخرین مطالب سایت را در ایمیل خود بخوانید.


شمارندهخلاصه آمار سایت
بازدید امروز: 220
بازدید دیروز: 789
افراد آنلاین: 11
بازدید کل: 735358
آخرین لینک دهنده ها :

اطلاعات سايت:
تعداد مطالب :610
  نظرات : 258
خروجي rss
كاربران:
اعضا : 157لینک های تصویری