سایت تخصصی حسابداری و حسابرسی|مشاوره پایان نامه|کارشناسی ارشد حسابداری|مقالات حسابداری

ما در شبکه ها

سفارش تبلیغات

support@hesabdar.net
موضوعات

کلیات حسابداری
تعاریف حسابداری ( 16 )
تاریخچه حسابداری ( 5 )
مشاهیر حسابداری ( 13 )
بازار کار حسابداری ( 4 )
اصول حسابداری ( 3 )
مفروضات حسابداری ( 2 )
میثاقهای حسابداری ( 1 )
استانداردهای حسابداری ( 4 )
اخبار حسابداری ( 10 )
آزمونهای حسابداری ( 4 )
کارشناسی ارشد حسابداری
نمونه سوالات ارشد ( 6 )
جزوه های حسابداری ( 5 )
پایان نامه های حسابداری ( 1 )
منابع ارشد حسابداری ( 7 )
نفرات برتر ارشد حسابداری ( 4 )
مشاوره ارشد ( 4 )
پروژه ها و مقالات
مقالات فارسی حسابداری ( 36 )
مقالات انگلیسی حسابداری ( 5 )
پروژه های اکسل ( 5 )
آموزش اکسل ( 4 )
مقالات متفرقه ( 12 )
طرح های توجیهی کار آفرینی ( 1 )
پاورپوینت های حسابداری ( 1 )
نرم افزارهای حسابداری
نرم افزارهای شرکتی ( 2 )
نرم افزارهای موبایل ( 2 )
نرم افزار حقوق و دستمزد ( 1 )
نرم افزار اظهارنامه مالیاتی ( 0 )
بخش حسابرسی
تعاریف اولیه ( 5 )
استاندارهای حسابرسی ( 0 )
مقالات حسابرسی ( 6 )
آزمون های حسابرسی ( 0 )
استخدام و امور مربوط
نمونه سوالات استخدامی ( 2 )
آگهی های استخدام ( 1 )
کارشناسی
جزوه های حسابداری ( 8 )
نمونه سوالات ( 0 )
پایان نامه های حسابداری ( 1 )
چارت درسی کارشناسی حسابداری ( 1 )
همکاران سیستم
اخبار و اطلاعیه ها ( 0 )
دریافت فایلها ( 1 )

مطالب پربازدید

حدیث امروز


عزت مؤمن
امام جواد علیه السلام:
عِـزُّ الْمُؤمِـنِ، غِـناهُ عَنِ النّاسِ؛
عزّت مؤمن در بى ‏نيازى از مردم است.
بحار الانوار: ج75، ص

نظرسنجی سایت

  ادامه تحصیل در مقطع ارشد حسابداری؟؟

 • بلی
 • خیر
 • در صورت اشتغال
 • در صورت ادامه تا دکترا
Ajax Loader

جسنجو در مطالب سایت

جهت جستجوی مطلب در سایت از این بخش استفاده نمایید

مقالات فارسی حسابداری » روش و اصول مطالعه

روش و اصول مطالعه

سیاری از دانشجویان از همان دوران ابتدایی به دنبال شیوه صحیح یادگیری و درس خواندن بوده‌اند. از شیوه‌هایی مانند حفظ کردن گرفته تا حبس کردن خود در یک اتاق ولی در اینجا شیوه‌های موثری برای مطالعه آورده شده است.

اخیرا روزنامه نیویورک تایمز در گزارشی اعلام کرده بسیاری از این عادت‌های مطالعه هیچگونه توجیه علمی ندارند حتی برخی از این شیوه‌ها تاثیری برخلاف شواهد و تصورات موجود دارند.

در ادامه برخی از شیوه‌های موثر مطالعه و یادگیری را مرور می‌کنیم:

1- تغییر متناوب مکان مطالعه و درس خواندن:

اگرچه بسیاری از دانشجویان به مطالعه در کتابخانه شدیدا معتقد هستند، اما دانشمندان علم ادراک بر این باورند تغییر متناوب محیط مطالعه برای یادگیری بسیار موثر است. چرا که حافظه انسان بر اساس موقعیت و مکان شکل می‌گیرد در نتیجه تغییر محیط مطالعه، میزان به خاطر سپردن چیزهایی که یاد گرفته‌اید را افزایش خواهد داد.

2- مطالعه و انجام تکالیف گروهی:

هیچ وقت قدرت همکلاسان و هم گروه های خود را دستکم نگیرید. به ویژه وقتی که بر روی یک مسئله دشوار کار می‌کنید. تقسیم مسوولیت یکی از راه‌های موثر جهت فائق آمدن بر مشکلات و کاهش حجم کاری و درسی می‌باشد و به شما اطمینان می‌دهد که درس را بهتر بفهمید. این فعالیت گروهی ممکن است حتی منجر به پیدا کردن یک دوست جدید شود.


کلید واژه: اصول مطالعه , روش مطالعه
نویسنده: رضا ناظری تاریخ: چهارشنبه 16 دي 1394 | نظرات (0)

مقالات فارسی حسابداری » تورم و راههای مقابله با آن‎

تورم و راههای مقابله با آن‎

شرح مختصر :  تورم يعني افزايش عمومي قيمت‌ها. هرگاه ميانگين (وزني) قيمت كالاها و خدمات مصرفي بين پارسال و امسال مثلا 17درصد افزايش يافته باشد، مي‌گوييم طي سال گذشته 17درصد تورم داشته‌ايم. ركود اقتصادي يعني پديد آمدن شرايطي كه در آن نرخ رشد توليد داخلي كند و كاهنده است، كارخانه‌ها با ظرفيت اضافي و بدون استفاده دست به گريبانند، نرخ بيكاري بالا است و به زبان ساده‌تر، بازارها كسادند. وجود هم‌زمان اين دو «بيماري»، شرايط دشوار و پيچيده‌اي پديد مي‌آورد كه «ركود تورمي» ناميده مي‌شود و درمان ساده‌اي هم ندارد، ضمن آن كه در بهترين حالت و با خردمندانه‌ترين سياست‌ها، طول دوره درمان آن چندان كوتاه نيست.

تا قبل از دهه 1970‌ميلادي، اقتصادهاي سرمايه‌داري در هر زمان، معمولا فقط با يكي از دو نوع بيماري پيش گفته مواجه مي‌شدند. يعني يا با ركود اقتصادي با مشخصاتي كه ذكر شد، دست به گريبان بودند يا گرفتار امواج تورمي مي‌شدند. دوره‌هاي تورمي (كه در كشورهاي پيشرفته معمولا خفيف بودند) نوعا با افزايش توليد داخلي، كاهش نرخ بيكاري و استفاده بالا از ظرفيت توليد همراه بودند، هرچند كه به تدريج و با شتاب‌گرفتن نرخ تورم، آثار مثبت آنها تخفيف و پي‌آمد‌هاي مخرب آنها تشديد مي‌شد. در مقابل، دوره‌هاي ركود كاهش نرخ رشد سرمايه‌‌گذاري و توليد، تنزل يا ثبات قيمت‌ها و كسادي بازار را به همراه مي‌آوردند. (در اينجا دوره‌هاي تورم لجام‌گسيخته و ويرانگر مدنظر نيستند).


کلید واژه: تورم
نویسنده: رضا ناظری تاریخ: چهارشنبه 16 دي 1394 | نظرات (0)

مقالات انگلیسی حسابداری » استدلال مدیران

استدلال مدیران
راز موفقیت : به همان اندازه كه قضيه نادرست كريستنسن اثبات مي شود،تشخيص راز موفقيت بيشتر از كتاب درسي مديريت اتخاذ مي شود.
نوامبر2003
روبرت هلر
انسان قرون وسطايي براي سنگ فيلسوفي جستجو كردكه مي توانست اصل فلز را به طلا تغيير شكل دهد.اغلب مديران و مؤسسان شركت يك اميد مشابه و معمولا بيهوده را دنبال مي كنند،اما نيازي نيست كه آن بيهوده باشد،از طريق نتايج شركتها دريك صنعت شناخته مي شود.
آنها از فروش درسالهاي1994 -1976 شصت و دو ميليون دلاربدست آوردند،قيمت براي رقبايي كه سنگ را نيافته بودند،بيست مرتبه زمان بندي شد.اگرچه كه بقدر كافي متقاعدكننده نيست،فروش در شركت در گروه خسته و كسل تنها يك5/64 ميليون دلاراضافي را ميانگين مي گيرد : ميانگين موفقيت 9/1 بيليون دلاري – يك تفاوت 29 – رتبه اي است.آمارهاي اضافي از كتاب يك مديريت مشهورو درست نوشته كليتون ام 0 كريستنسن بدست مي آيد.آن عنوان واضحي است،مثله غامض بدعت گذار :زماني كه تكنولوژي هاي جديد باعث مي شوند شركت هاي بزرگ ورشكست شوند،عدالت را نسبت به پيغامش كمتر رعايت مي كنند كه در همه زمانها براي همه مديران و شركتها به كار برده مي شود و فقط براي بدعت گذاران نيست.سنگ فيلسوف كه در بالا درآمارهاي اضافي ذكرشد،بهرحال ابداع در تكنولوژي هاي در هم گسيخته است.رشد موفقيت جستجو شده از طريق عضويت بازارهاي كوچك آشكار شده است.در تضادبا اين،علامت گذاري هاي قبلي رشد رادر بازارهاي بزرگ دنبال كردند.هر دو گروه ريسك را قبول كردند.برندگان فرصتي داشتند كه درآن يك بازارآشكارشده براي تكنولوژي در هم گسيخته به هيچ وجه نبايدآشكارمي شد.بازندگاني كه خطر رقابتي مبارزه بر هند شركت هاي تاسيس شده در بازارهاي تاسيس شده را پذيرفتندو اولين درس اين بود كه اين اساسا استراتژي ضعيفي است.


کلید واژه: مدیریت , استدلال
نویسنده: رضا ناظری تاریخ: چهارشنبه 16 دي 1394 | نظرات (0)

مقالات فارسی حسابداری » اصول مصاحبه

اصول مصاحبه
مصاحبه‌گر در جريان مصاحبه بايد به نکات زير توجه داشته باشد:

۱. مصاحبه‌ نبايد براى تندرستى و مناعت طبع مصاحبه‌شونده تهديدى بحساب آيد.

۲. مصاحبه‌گر بايد مصاحبه‌شونده را از اهداف مصاحبه و علت انتخاب او براى اين کار آگاه کند.

۳. مصاحبه‌شونده بايد از روش ثبت و ضبط داده‌ها مطلع باشد و آنها را بپذيرد؛ يعنى اينکه بايد با روش‌هاى ثبت نظير نوشتن، علامت زدن، ضبط کردن با دستگاه ضبط صوت، گذاشتن ميکروفون، عکسبردارى و فيلم‌بردارى موافق باشد.

۴. همانطور که گفته شد، مصاحبه‌گر بايد تلاش خود را بکار برد تا اعتماد مصاحبه‌شونده را جلب نمايد و به او اطمينان دهد که موضوعات و اظهارات مصاحبه مکتوم و مخفى باقى خواهد ماند. براى جلب اعتماد مصاحبه‌شونده بايد قبلاً با او تماس گرفت و همزمان با توجيه وى آمادگى لازم را در او ايجاد کرد.

۵. مصاحبه‌گر بايد تلاش کند که جو حاکم بر محيط صميمانه، دوستانه و شوق‌انگيز باشد؛ مثلاً نبايد باعث خستگى مصاحبه‌شونده شود، بلکه بايد سعى کند مکان استقرار او راحت و زمان مصاحبه‌ کوتاه باشد. همچنين، خود مصاحبه‌گر نيز بايد از آرامش و راحتى برخوردار باشد؛ زيرا در غير اينصورت بروز خستگى او نه تنها مانع تعقيب صحيح جريان مصاحبه مى‌شود، بلکه در خستگى زودرس مصاحبه‌شونده نيز تأثير دارد.

۶. مصاحبه‌کننده بايد در جريان مصاحبه هوشيارى و زيرکى و در عين حال بى‌تفاوتى خود را نسبت به مسائل مطرح شده حفظ کند و اگر جريان اظهارات از حالت طبيعى خارج شد (مثلاً انکار يا اغراق در آن بروز کرد)، با اتخاذ تدابير مناسب آن را به جريان طبيعى بازگرداند.نویسنده: رضا ناظری تاریخ: سه شنبه 15 دي 1394 | نظرات (0)

مقالات فارسی حسابداری » ۸ اشتباه شغلی که نباید آنها را مرتکب شوید

۸ اشتباه شغلی که نباید آنها را مرتکب شوید

احتمالا امسال در کارتان با چند وضعیت دشوار مواجه شده‌اید یا پروژه‌هایی داشتید که به نتایج دلخواه نرسیده اید. خیلی وقت‌ها علت آن عادت‌های بدی است که شاید طی سال‌ها در شما ایجاد شده‌باشد. ولی همین امروز سعی کنید تعدادی از این عادت‌های بد را ترک کنید. در ادامه ۸ اشتباه حرفه‌ای آمده‌است که باید از آنها خودداری کنید:

 1. حد و مرزهای‌تان را رعایت نمی‌کنید

اگر یک همکار از شما کمک می‌خواهد در حالی‌که خودتان کار دارید، یا وقتی نیاز به تمرکز دارید هم‌کارتان با شما صحبت می‌کند، فقط بگویید نه. مودب اما محکم باشید. برای دوستی که درخواست‌های رک و بی‌پرده دارد نقش بازی کنید-همه‌ی ما فردی را می‌شناسیم که در چنین اوضاع دشواری فوق‌العاده عمل می‌کند و می‌توانیم از او بیاموزیم!

 

 1. وقت‌شناس نیستید

حتی اگر دیر نمی‌کنید اما احساس می‌کنید باید عجله کنید، وقت‌شناس نیستید. حتی اگر در یک ضرب‌الاجل کاری را به اتمام برسانید اما برای خودتان وقت کافی برای کنترل کارتان باقی نگذاشته‌اید، کارتان را سروقت انجام نداده‌اید. کنترل دوباره و اصلاح کار باید بخشی از فرآیند باشد. برای پروژه‌ها ضرب‌الاجلی زودتر از موعد تعیین کنید تا کارتان را بازبینی کنید و ایده‌های جدید را در آن اعمال کنید. زمان قرارهای‌تان را روی ساعتی تنظیم کنید که باید حرکت کنید، نه زمانی که قرار ملاقات آغاز می‌شود، بنابراین یک علامت واضح دارید که وقت رفتن است.

 

 1. کار را کامل نمی‌کنید

بازبینی کارتان. وقت گذاشتن برای ویرایش و ایده‌های جدید برای توسعه‌ی کار. اعمال ایده‌های آدم‌های دیگر هنگامی که منطقی است، برای رسیدن به اجماع. کنترل کار با رییس‌تان(یا هرکسی که حامی پروژه است) برای اطمینان از این‌که اهداف‌تان در یک راستا است. این‌ها مثال‌هایی از کامل کردن کار است. تشخیص بدهید کجا ممکن است در فرآیند کارتان کوتاهی کرده‌باشید تا برای پروژه‌های پیش رو وقت بیش‌تری فراهم کنید.

 


نویسنده: رضا ناظری تاریخ: سه شنبه 15 دي 1394 | نظرات (0)
[««][1][2][3][4][5][6][7][8][9][10][11][12][13][14][15][16][17][18][19][20][21][22][23][24][25][26][27][28][29][30][31][32][33][34][35][36][37][»»]

ما در شبکه ها

سفارش تبلیغات

support@hesabdar.net
موضوعات

کلیات حسابداری
تعاریف حسابداری ( 16 )
تاریخچه حسابداری ( 5 )
مشاهیر حسابداری ( 13 )
بازار کار حسابداری ( 4 )
اصول حسابداری ( 3 )
مفروضات حسابداری ( 2 )
میثاقهای حسابداری ( 1 )
استانداردهای حسابداری ( 4 )
اخبار حسابداری ( 10 )
آزمونهای حسابداری ( 4 )
کارشناسی ارشد حسابداری
نمونه سوالات ارشد ( 6 )
جزوه های حسابداری ( 5 )
پایان نامه های حسابداری ( 1 )
منابع ارشد حسابداری ( 7 )
نفرات برتر ارشد حسابداری ( 4 )
مشاوره ارشد ( 4 )
پروژه ها و مقالات
مقالات فارسی حسابداری ( 36 )
مقالات انگلیسی حسابداری ( 5 )
پروژه های اکسل ( 5 )
آموزش اکسل ( 4 )
مقالات متفرقه ( 12 )
طرح های توجیهی کار آفرینی ( 1 )
پاورپوینت های حسابداری ( 1 )
نرم افزارهای حسابداری
نرم افزارهای شرکتی ( 2 )
نرم افزارهای موبایل ( 2 )
نرم افزار حقوق و دستمزد ( 1 )
نرم افزار اظهارنامه مالیاتی ( 0 )
بخش حسابرسی
تعاریف اولیه ( 5 )
استاندارهای حسابرسی ( 0 )
مقالات حسابرسی ( 6 )
آزمون های حسابرسی ( 0 )
استخدام و امور مربوط
نمونه سوالات استخدامی ( 2 )
آگهی های استخدام ( 1 )
کارشناسی
جزوه های حسابداری ( 8 )
نمونه سوالات ( 0 )
پایان نامه های حسابداری ( 1 )
چارت درسی کارشناسی حسابداری ( 1 )
همکاران سیستم
اخبار و اطلاعیه ها ( 0 )
دریافت فایلها ( 1 )

مطالب پربازدید

حدیث امروز


عزت مؤمن
امام جواد علیه السلام:
عِـزُّ الْمُؤمِـنِ، غِـناهُ عَنِ النّاسِ؛
عزّت مؤمن در بى ‏نيازى از مردم است.
بحار الانوار: ج75، ص

نظرسنجی سایت

  ادامه تحصیل در مقطع ارشد حسابداری؟؟

 • بلی
 • خیر
 • در صورت اشتغال
 • در صورت ادامه تا دکترا
Ajax Loader

اعضا

كاربر مهمان خوش آمديد!
نام کاربری
کلمه عبور
مرا به خاطر بسپار

عضویت در سایت
كلمه عبور را فراموش كرده ام

  آخرین عضو سایت حسین چگن با نام کاربری 3912239122 میباشد، به ایشان خوش‌آمد می‌گوییم.

آخرین مطالب

مطالب تصادفی

آرشیو ماهانه

لينكستان

خبرنامه سایت

با ثبت ایمیل خود در این بخش بدون هیچ دردسری آخرین مطالب سایت را در ایمیل خود بخوانید.


شمارندهخلاصه آمار سایت
بازدید امروز: 457
بازدید دیروز: 333
افراد آنلاین: 4
بازدید کل: 688328
آخرین لینک دهنده ها :

اطلاعات سايت:
تعداد مطالب :603
  نظرات : 257
خروجي rss
كاربران:
اعضا : 148لینک های تصویری