سر خط خبرها
از مجلس

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز عصر و در ادامه بررسی بندهای درآمدی اصلاح شده در کمیسیون تلفیق بودجه ۹۷، با تصویب بند الحاقی ۱۰ به تبصره ۶ لایحه بودجه، سازمان امور مالیاتی را موظف به دریافت مبالغی از فروش کالاهای منجر به تولید پسماند کردند.

کد خبر: 102666
تاریخ انتشار: 13:18:14 ,جمعه, 27 بهمن 1396

بر اساس این بند «در راستای بهبود محیط زیست و کاهش اثرات مخرب مدیریت غیراصولی پسماندهای عادی، سازمان امور مالیاتی موظف است تا سقف نیم درصد از فروش کالاهایی را که مصرف آنها منجر به تولید پسماندهای مخرب محیط زیست می شود، دریافت و تا سقف ۱۰ هزار میلیارد ریال معادل یک هزار میلیارد تومان به ردیف شماره ۱۶۰۱۸۹ قانون بودجه واریز کند.»

درآمد حاصل از این بند در صورت تصویب بخش هزینه ای لایحه بودجه صرف ایجاد تاسیسات منطقه ای تبدیل پسماند به مواد و انرژی با اولویت مشارکت بخش خصوصی خواهد شد.

این بند با ۱۰۷ رای موافق، ۶۶ رای مخالف، و ۴ رای ممتنع از مجموع ۲۰۶ نماینده حاضر در صحن به تصویب رسید.

نمایندگان همچنین با تصویب بند الحاقی ۱۱ به تبصره ۶ لایحه بودجه وزارت نیرو را موظف کردند در سال آینده به منظور تکمیل و توسعه طرح های جمع آوری، انتقال، تصفیه فاضلاب و بازچرخانی پساب با مشارکت بخش خصوصی، نسبت به عقد قرارداد فروش و یا پیش فروش پساب خروجی تاسیسات موجود و یا طرح های توسعه ای آینده اقدام کند.

به گفته رئیس مجلس، این بند تکرار ماده ۳۷ قانون برنامه ششم توسعه بوده و به همین دلیل مخالف و موافق در رابطه با آن اظهار نظر نکردند.

نویسنده مطلب
محسن عسکری
محسن عسکری هستم مدیر ارشد سایت،متولد 1366 کارشناس حسابداری و امور مالی. امیدوارم مطالب این وب سایت برای شما مفید واقع بشه و خوشحال میشم نظرات خودتون رو در مورد این پست در قسمت نظرات با من درمیون بزارید در صورت هرگونه سوال یا ابهام مطرح بفرمایید پاسخ خواهیم داد
برچسب ها
نظر شما

سایت حسابدار دات نت از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر: