سر خط خبرها

حسابداری مالی:

-  مروری جامع بر حسابداری مالی: دکتر ایرج نوروش، ساسان مهرانی، غلامرضا کرمی و محمد مرادی (2 جلد)؛ انتشارات نگاه دانش

-  2000 تست حسابداری مالی و استاندارد حسابداری: غلامرضا کرمی ،محمد مرادی، زهره شهیدی، هدی اسکندری، محمد بخشی؛ انتشارات نگاه دانش

حسابداری صنعتی:

-  مروری جامع بر حسابداری صنعتی: دکتر ایرج نوروش، ساسان مهرانی، غلامرضا کرمی، محمد وافی، سلمان بیک بشرویه (2جلد)؛ انتشارات نگاه دانش

-  2000 تست حسابداری صنعتی: دکتر کرمی؛ انتشارات نگاه دانش

-  مجموعه پرسش­های چهار گزینه­ای حسابداری صنعتی: جمشید اسکندری ( در صورت داشتن وقت کافی)

حسابرسی:

-   مروری جامع بر حسابرسی: دکتر غلامرضا کرمی، مجید شهبازی

کد خبر: 50268
تاریخ انتشار: 17:26:00 ,سه شنبه, 24 بهمن 1396

-        2000 سوال چهارگزينه اي حسابرسي و استانداد هاي حسابرسي: دکتر غلامرضا کرمی و مجید شهبازی

-  کته: گاها از سوی داوطلبان با رتبه­های برتر پیشنهاد می­شود که مطالعه و حفظ سوالات کنکور سال­های قبل حسابرسی به همراه مطالعه مروری جامع بر حسابرسی برای این درس کفایت می­کند.

·     نکته: با توجه به منابع ارائه شده در فوق کتاب­های مروری جامع برای تمامی دروس تخصصی پیشنهاد گردیده است که قطعا برای کسب رتبه­ی تک رقمی کفایت خواهد کرد. اما نکته اینجاست که این کتاب­ها به دلیل طولانی بودن نیاز به برنامه­ریزی دقیقی داشته و گاها فرصت نمی­شود که کل مطالب یا با کیفیت 100 درصد مطالعه شود. لذا پیشنهاد می­گردد که با توجه به اهمیت هر فصل که به صورت تعداد تست­های مطرح شده در کنکورهای گذشته در ابتدای این کتاب­ها مشخص شده است می­توان زمان لازم و اهمیت هر فصل را مشخص کرد.

زبان:

کتاب 504                                                دامنه لغات

Essential words for TOFEL       دامنه لغات

زبان عمومی کارشناسی ارشد                     آرمان اشراقی(60 صفحه اول برای پاسخگویی به 5 سوال گرامر)           

نکات:

·  از 15 سوال زبان عمومی 5 سوال آن مربوط به گرامر است که کتاب فوق برای آن کفایت می ­کند (سوالات آسانی مطرح می­ گردد). اما 10 سوال آن مربوط به لغت است که گاها بسیار دشوار است که خواندن کتاب­های متعددی پیشنهاد می­ شود. لازم است که داوطلب به این نکته توجه نماید که می­ تواند با پاسخ­گویی به بخش تخصصی زبان، عدم پاسخ­گویی به قسمت لغات را جبران نماید. ( این امر بستگی به توانایی فرد دارد که خود می­بایست آن را ارزیابی کند).

·    به منظور مطالعه برای زبان تخصصی مرور متون تخصصی حسابداری و حسابرسی از جمله کتاب زبان تخصصی نوشته شده توسط نوروش و  تالانه پیشنهاد می گردد.

·   هم چنین لازم به ذکر است که به منظور پاسخ گویی صحیح به سوالات تخصصی زبان می­بایست شیوه های پاسخ گویی به سوالات درک مطلب مورد مطالعه قرار گیرد. لذا مطالعه کتاب  Longman Complete Course for the TOEFL Test قسمت Reading که حاوی 14 مهارت (Skill) می­باشد، پیشنهاد می­گردد.

·  نکته­ دیگری که می­ بایست در راستای پاسخ گویی به سوالات زبان تخصصی مورد توجه قرار گیرد این است که متون تخصصی ارائه شده معمولا طولانی است اما به منظور پاسخ گویی به سوالات بهتر است به جای مطالعه کامل متن و سپس پاسخ گویی به سوالات ابتدا به سوالات توجه شود و سپس با یافتن کلمات کلیدی سوال در متن به پاسخ گویی اقدام شود.

ریاضی:

ریاضیات و کاربرد آن در مدیریت             امید محمودیان

ریاضیات و کاربرد آن در مدیریت             هادی رنجبران

نکته: از این دو منبع یکی انتخاب شود.

آمار:

1- آمار و کاربرد آن در مدیریت (2 جلدی) عادل آذر – منصور مومنی (جلد یک 12 سوال؛ جلد دوم 3 سوال)(درسی)

2- آمار و احتمال و کاربرد آن در مدیریت و حسابداری: هادی رنجبران انتشارات اثبات(اصلی)

نکته: به تمامی داوطلبان پیشنهاد می ­گردد بین زبان و آمار و ریاضی بده بستان کنند. این موضوع به آن معناست که با توجه به توانایی­های فردی زمان خود را به این دروس اختصاص دهند مهم آن است که برای کسب رتبه تک رقمی کافی است که مجموع درصدهای مربوط  به این دو درس می بایست 100 باشد.

·        به منظور آمادگی برای مدیریت زمان بهتر است تست­های کنکور سال­های گذشته به خصوص از سال 85 به بعد به صورت آزمون مورد مطالعه قرار گیرد که پیشنهاد می­شود این کار حدود سه هفته قبل از کنکور آغاز شود. 

نویسنده مطلب
محسن عسکری
محسن عسکری هستم مدیر ارشد سایت،متولد 1366 کارشناس حسابداری و امور مالی. امیدوارم مطالب این وب سایت برای شما مفید واقع بشه و خوشحال میشم نظرات خودتون رو در مورد این پست در قسمت نظرات با من درمیون بزارید در صورت هرگونه سوال یا ابهام مطرح بفرمایید پاسخ خواهیم داد
برچسب ها
نظر شما

سایت حسابدار دات نت از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر: