tabnak-adv
پست اختصاصی
مجیدرضا حریری، اقتصاددان در گفت و گو با «انتخاب»:

با روند فعلی، رسیدن قیمت دلار به ۷۰۰۰ یا ۴۰۰۰ تومان بعید نیست

با روند فعلی، رسیدن قیمت دلار به ۷۰۰۰ یا ۴۰۰۰ تومان بعید نیست

مجیدرضا حریری، نایب رییس اتاق بازرگانی ایران و چین درباره وضعیت بازار ارز می‌گوید: با روند فعلی بازار ارز، پیش بینی رسیدن قیمت دلار به ۷۰۰۰ یا ۴۰۰۰ تومان نه بعید است و نه می‌توان آن را جدی گرفت.

منطقه آزاد تجاری-صنعتی چیست؟

منطقه آزاد تجاری-صنعتی چیست؟

حتما تاکنون در اخبار نام منطقه آزاد تجاری را شنیده‌اید؛ برای مثال منطقه آزاد تجاری-صنعتی انزلی، چابهار، اروند، ماکو، هامون و.... اما مناطق آزاد تجاری - صنعتی به چه مفهومی هستند؟ نقش آنها در اقتصاد کشورها چیست؟ اگر علاقه‌مند به بررسی راهکارهای ورود تکنولوژی به کشور و جذب سرمایه‌گذاری خارجی هستید ادامه این یادداشت را بخوانید.

مقایسه ای کوتاه و قابل تامل

فرق مالیات بر مصرف با مالیات بر ارزش افزوده؟

فرق مالیات بر مصرف با مالیات بر ارزش افزوده؟

مالیات بر مصرف چیست؟ دولت با هدف‌هایی مانند کاهش تقاضا برای مصرف کالا یا خدمت مورد نظر یا تامین بخشی از هزینه‌های خود، وجهی را اضافه بر قیمت کالا یا خدمتی که مصرف کننده به تولیدکننده یا فروشنده کالا می‌پردازد از او می‌ستاند. برای مثال، 20درصد مالیات بر مصرف سیگار یعنی این که به ازای هر 100 ریال پولی که مصرف کننده برای خرید سیگار به فروشنده می‌پردازد،

توصیه اقتصاددان ژاپنی به مسئولان ایرانی

توصیه اقتصاددان ژاپنی به مسئولان ایرانی

نظر من این است که شما نیاز ندارید که خودتان را با مدل ژاپن تطبیق دهید. شما کشور ثروتمندی هستید و منابع فراوانی دارید. در مقایسه با ژاپن ایران همه چیز از مواد غذایی تا نفت را دارد اما ژاپن اینها را نداشت.

بیمه بیکاری خلاصه و مفید

شرایط دریافت بیمه بیکاری + مبلغ

شرایط دریافت بیمه بیکاری + مبلغ

 گاهی اوقات بعضی از صاحبان مشاغل بنابه دلایل متعددی از کار بیکار می‌شوند. بیکار به فردی اطلاق می‌شود که بدون میل و اراده خود از کار بیکار شده است که یا از سوی کارفرما تعدیل شده یا به خاطر بیماری از کارافتاده شده است.

برابر بخشنامه ۱/ ۹۷/ ۲۰۰ - ۸/ ۱/ ۱۳۹۷ سازمان امور مالیاتی کشور

تمدید مهلت اظهارنامه مالیاتی زمستان تا ۳۱فروردین

تمدید مهلت اظهارنامه مالیاتی زمستان تا ۳۱فروردین

بر اساس بخشنامه سازمان امور مالیاتی کشور، مهلت ارائه اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده فصل زمستان ۹۶ تا پایان روز جمعه ۳۱ فروردین امسال تمدید شد.

هشدارهای ساده اما جدی

روش‌های ساده برای استفاده ایمن از کارت‌های عابر‌‌بانک!

روش‌های ساده برای استفاده ایمن از کارت‌های عابر‌‌بانک!

برای جلوگیری از هک رمز اینترنتی کارت عابر بانک و سایر رمزها، رعایت نکات ایمنی می تولند موثر باشد و جلوی سو استفاده و برداشت غیر مجاز از حساب را بگیرد.

نحوه محاسبه سود روز شمار

نحوه محاسبه سود سپرده بانک ها

نحوه محاسبه سود سپرده بانک ها

بسیاری از مراجعه کنندگان به بانک ها که به امید دریافت سود در بانک سپرده گذاری می کنند روش محاسبه سود سپرده را به خوبی نمی دانند. در این مطلب می خواهیم با فرمول مورد استفاده در بانک ها برای نرخ سود سپرده ها را آموزش دهیم.

رضا ناظری

حسابداری ذهنی چیست؟

حسابداری ذهنی چیست؟

حسابداري ذهني، مطالعه موضوع چگونگي تفسير افراد از اطلاعات براي اتخاذ تصميم براساس تجزيه و تحليل آنها از تاثير حوادث رخ داده در ذهنشان مي‌باشد ‌که ممکن است از اصل عمومي ‌منطقي بودن تخطي شود. حسابداري ذهني شناخت بيشتر روانشناسي انتخاب است.

توصبه شده برای شما

50 نکته ارزشمندوخواندنی اززبان مدیران موفق جهان

50 نکته ارزشمندوخواندنی اززبان مدیران موفق جهان

نکته ها ی ارزشمند وخواندنی از زبان مدیران موفق جهان که از خواندن آن پشیمان نمیشوید.   ۱- بجوئید تا بیابید و بدانید با زحمت و تلاش چیزی را از دست نمیدهید (اسوپ، افسانه‌نویس یونانی) ۲- برنامه‌های توسعه مدیریتی ما در محل کار صورت می‌گیرد نه در کلاس‌های مختلف آموزشی. (ژوزف شرسن) ۳- ترجیح می‌دهم که ملتم به سیاست‌های اقتصادی ....

راهنمای انتخاب نرم افزار حسابداری بهتر

کدام نرم افزار حسابداری را خریداری کنیم؟

کدام نرم افزار حسابداری را خریداری کنیم؟

اگر شما سازمانی با واحدهای متنوع باشد ، قبل از جستجو در مورد نرم افزار باید نیازهای خود را تشخیص دهید این نیازها مختصراً به صورت زیر است * سازمان شما چه واحدهایی دارد لطفاً نام واحدها به همراه شرح وظایف آن‌ها را ذکر کنید همچنین برای هماهنگی از هر واحد یک پرسنل که به کار تسلط دارد به عنوان نماینده آن واحد انتخاب کنید *آیا شما در سازمان برای کارهای خودتان گردش کار یا فرایند کاری تعریف کرده‌اید

مقاله جامع در رابطه با دامپینگ

دامپینگ چیست؟

دامپینگ چیست؟

دام‍پینگ عبارت است از صادرات یک کالا با قیمت کمتر از هزینه‌های تمام شده یا به عبارتی دیگر فروش کالا در خارج به قیمتی کمتر از قیمت داخلی.
از نظر تقسیم بندی ۳ نوع دامپینگ وجود دارد که از عبارتند از:

10درسی که شرکت‌های آمریکایی می‌توانند ازروش حسابداری مدیریتی شرکت‌های ژاپنی یاد بگیرن

10 درس برای افزایش بهره وری در امور مالی

10 درس برای افزایش بهره وری در امور مالی

در این تحقیق هدف ‌این بوده است که مقایسه‌ای در بین شرکت‌های آمریکایی و ژاپنی ازحیث روش‌های حسابداری مدیریت و روش‌های کنترلی داشته باشد. محققان این مقاله آقایان ربرت‌هاول و می‌چی‌هارو ساکورایی استادان رشتهء حسابداری مدیریت در دانشگاهای ژاپن و آمریکا هستند و برای انجام این تحقیق این دو با هم همکاری داشته‌اند و هریک دربین شرکت‌های کشور خود مشابهت‌ها و تفاوت‌های روش‌های حسابداری مدیریتی را بررسی کرده‌اند

مهلت ثبت‎نام تا 31 اردیبهشت 1397 / تاریخ آزمون نیمه نخست مهر

«فراخوان ثبت‎نام در آزمون حسابدار مالی خبره سال 1397» صادر شد

«فراخوان ثبت‎نام در آزمون حسابدار مالی خبره سال 1397» صادر شد
دبیرخانه انجمن در اجرای ماده «8» اساسنامه (مصوب 23 تیر 1393، مجمع عمومی فوقالعاده اعضاء) و مفاد «آییننامه چگونگی احراز شرایط عضویت خبره» (مصوب 28 فروردین 1396، شورای عالی) و با استناد به مصوبه جلسه مورخ 30 بهمن 1396 شورای عالی، از داوطلبان واجد شرایط برای شرکت در «آزمون حسابدار مالی خبره سال 1397» دعوت بهعمل آورد.

روز چهارشنبه، 16 اسفند 1396، از ساعت 16 تا 19، در دانشکده مدیریت دانشگاه تهران

یکصدمین زادسال حسن سجادی‌نژاد،

یکصدمین زادسال حسن سجادی‌نژاد،

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی انجمن حسابداران خبره ایران، اسفندماه سال جاری یکصدمین زادسال حسن سجادی‌نژاد، از بنیانگذاران انجمن حسابداران خبره ایران، عضو دو دوره نخست شورای عالی انجمن، نخستین رئیس کمیته آموزش و امتحانات انجمن، و از بنیانگذاران و رئیس اسبق دانشکده حسابداری و علوم مالی شرکت ملی نفت ایران است.

چگونه یک مقاله isi بنویسیم؟

چگونه یک مقاله isi بنویسیم؟

بانک اطلاعات ISI مرکزی برای فهرست نمودن و پوشش دادن جامع مهمترین مجلات علمی منتشره در دنیا به منظور تبادل اطلاعات میان پژوهشگران مختلف می باشد. شمار مجلات ISI ثابت نیست. یک مجله ممکن است در یک زمان٬ از مجلات ISI محسوب شود

همه چیز درمورد مالیات بر ارزش افزوده

ماليات بر ارزش افزوده را بهتر بشناسيم

ماليات بر ارزش افزوده را بهتر بشناسيم

ماليات بر ارزش افزوده در دهه هاي اخير مورد پذيرش بيش از 120 کشور جهان قرار گرفته است. اين ماليات که از ارزش افزوده ي بنگاه ها در مراحل مختلف توليد و توزيع دريافت مي شود ، مزاياي گوناگوني همچون پايين بودن نرخ مالياتي ، کاهش انگيزه ي فرارمالياتي و خنثي بودن نسبت به متغيرهاي اقتصادي دارد و منبع قابل اعتمادي براي کسب درآمد براي دولت به شمار مي رود.

نویسنده رضا ناظری

تفاوت حسابرس ، ذی حساب و ممیزی مالیاتی

تفاوت حسابرس ، ذی حساب و ممیزی مالیاتی

حسابرس یا حسابرس مستقل فرد یا موسسه صلاحیتداری است که مسئولیت نهایی حسابرسی صورتهای مالی را به عهده می گیرد و دفاتر ، اسناد و مدارک واحد مورد رسیدگی را حسابرسی و درباره مطلوبیت ارائه و قابلیت اعتماد صورتهای مالی آن واحد ، بر اساس ضوابط حرفه ای ، اظهار نظر می کند . در موارد ارائه خدمات مرتبط ، حسابرس ، الزاما فرد یا موسسه ای نیست که حسابرسی صورتهای مالی واحد اقتصادی را بر عهده دارد .